Кримінальна Верховна Рада: 50 народних обранців отримали підозри у скоєнні злочинів

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

 Правоохоронні органи вручили підозри у скоєнні кримінального злочину 50 народним депутатам дев’ятого скликання.

 

Серед таких нардепів є представники усіх парламентських фракцій та груп, окрім “Голосу”. Найбільше підозр отримали депутати від “Слуги народу” та нині забороненої ОПЗЖ. Про це йдеться у дослідженні ЧЕСНО. 

На початку скликання народні депутати проголосували за зміну 80 статті Конституції, що зняла недоторканість з народних обранців. Цей законопроєкт зареєстрували ще у минулому скликанні, але поки він пройшов перевірки Конституційним судом відбулися вибори й до парламенту прийшли нардепи 9-го скликання, які у перший день своєї роботи підтримали цей законопроєкт.

Таким чином теперішнє скликання Верховної Ради стало першим офіційно “доторканним”, що значно спростило притягнення нардепів до відповідальності. Це сталося не одразу, адже закон набрав сили першого січня 2020 року.

Наявність підозри чи будь-яких процесуальних дій щодо особи не робить людину винною поки суд не виніс вирок. Саме тому правоохоронці публікують інформацію зі знеособленими фото фігурантів, але журналісти через власні джерела встановлюють їхні імена.

У публікаціях ЗМІ ЧЕСНО виявив 50 народних депутатів 9-го скликання, які отримали підозри в скоєнні кримінальних злочинів. Серед таких нардепів є представники усіх парламентських фракцій та груп, окрім “Голосу”. Найбільше підозр отримали депутати від “Слуги народу” та нині забороненої ОПЗЖ.

Читайте також: Ще один "слуга народу" втік від правосуддя, вірогідно за кордон

У 12 нардепів уже є судові вироки. Так, суд призначив покарання держзраднику Іллі Киві, фігуранту скандальної ДТП Олександру Трухіну та за пропозицію хабаря заочно засудили “слугу” Андрій Одарченко. А от восьмеро нардепів, яких суд визнав винними у брехні в декларації, уникли відповідальності через сплив строків давності чи завдяки каяттю. Крім того, суд виправдав нардепа Віктора М’ялика, підозрюваного в ухиленні від сплати податків.  

13 нардепів 9-го скликання мають підозри у злочинах проти нацбезпеки — найбільше серед них представників ОПЗЖ.

Усього 33 народних депутатів підозрюють у корупційних порушеннях. На хабарях різних масштабів упіймали шістьох обранців від “Слуги народу”. Це, зокрема, Анатолій Гунько та Олександр Юрченко, які після того, як їх виключили із фракцій, продовжують роботу у складі групи “Відновлення України”, а також Сергій Кузьміних та Людмила Марченко. Остання прославилась завдяки відео, на якому вона викидає хабар за паркан свого будинку.

Читайте також: Депутат-"слуга" - аферист Анатолій Гунько отримав адмінпротокол від НАЗК

Однією з найгучніших стала справа “слуги” Олександра Трухіна, який за хабар намагався втекти з місця ДТП.

Цю історію від початку намагалися приховати. Врешті у 2023-му суд визнав Трухіна винним у спробі підкупу патрульних. Після вироку він склав депутатський мандат.

Читайте також: У лікарнях Київщини шайка "слуг народу" під керівництвом Дубінського "пиляє" бюджетні мільйони

Підозру має також нардеп від “За майбутнє” Сергій Лабазюк, який міг спробувати підкупити тодішніх віцепрем'єр-міністра з відновлення Олександра Кубракова та голову Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма, щоб компанії нардепа отримали підряди на відбудову. На подібній історії також зловили “слугу”  Андрія Одарченка.

Читайте також: В розпіареному Реєстрі корупціонерів чомусь відсутні найбільші корупціонери

Нещодавно нардепу з групи “Відновлення України”, а в минулому мажоритарнику від “Слуги народу” Євгену Шевченку оголосили підозру в держзраді. За даними слідства, нардеп систематично займався інформаційно-підривною діяльністю в інтересах держави-агресора, розповсюджував фейки російської пропаганди про командування Сил оборони України та суспільні настрої. Також йому обрали запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави

Джерело:  Рух Чесно


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]