Криза з Катаром — справа рук кремлівських хакерів?

|
Версия для печатиВерсия для печати

ФБР підозрює російських хакерів у тому, що саме вони спричинили кризу довкола Катару.

Як повідомляє CNN, з посиланням на знайомих з ходом розслідування американських чиновників, спецслужби США знайшли докази причетності російських хакерів до злому серверів інформаційного агентства Катару (QNA), що стало однією з причин кризи в стосунках арабських держав. 

ФБР відправила групу фахівців в Доху, щоб допомогти уряду Катару розслідувати інцидент зі зломом QNA. Прес-секретар посольства Катару в Вашингтоні підтвердив телеканалу, що розслідування триває і його результати будуть незабаром опубліковані. ФБР і ЦРУ відмовилися від коментарів.

"Офіційні особи США вважають, що мета Росії, мабуть, полягає в тому, щоб викликати розкол між США і їх союзниками. В останні місяці підозри в російських кібератаки, в тому числі у використанні фальшивих новин, з'явилася на тлі виборів у Франції, Німеччині та інших країнах ", - відзначає CNN.

23 травня на сайті агентства було опубліковано цитати з промови, яку емір Катарс Тамім бін Хамад ат-Тані нібито вимовив на саміті арабських країн за участю президента США Дональда Трампа. Емір нібито називав Іран і Ізраїль своїми союзниками і і питав Трампа, чи залишить він свою посаду. Повідомлення суперечило підсумкам саміту і викликало жорстку реакцію серед ряду країн Перської затоки. Пізніше директор QNA заявив, що сайт був зламаний, а сам текст не відповідає дійсності.

Тим часом у вівторок Мавританія заявила про те, що розриває дипломатичні відносини з Катаром. Вона стала дев'ятою країною, що приєдналася до блокади Дохи. крім того, Йорданія заявила про те, що знижує рівень свого дипломатичного представництва в Катарі і відкликає ліцензію у місцевої філії катарського телеканалу Al Jazeera.

У понеділок Саудівська Аравія, Єгипет, Бахрейн, Об'єднані Арабські Емірати, Ємен, Мальдіви, Лівія і Маврикій заявили про розрив дипвідносин з Катаром. Ці країни звинуватили катарську владу в підтримці "Братів-мусульман", "Ісламської держави" і "Аль-Каїди", а також пропаганді їх ідей через телеканал Al Jazeera.

Всі вісім країн розірвали транспортне сполучення з Катаром. Катарські громадяни, які перебувають в Саудівській Аравії, Бахрейні і ОАЕ, повинні будуть покинути їх протягом двох тижнів.

У вівторок стало відомо, що влада Катару заплатили терористам викуп в 1 мільярд доларів за звільнення заручників. Начебто, 26 катарців, включаючи членів королівської сім'ї, були захоплені, коли вирушили на соколине полювання на південь Іраку. Ще близько 50 катарських військовослужбовців, за даними видання, захопили в полон в Сирії.

Як повідомили джерела видання, близько 700 мільйонів доларів було виплачено за звільнення заручників високопоставленим співробітникам іранських спецслужб і командирам шиїтських военнізірованних підрозділів, підтримуваних Тегераном. Решту грошей отримали пов'язані з "Аль-Каїдою" сирійські бойовики.

Стверджується, що саме це стало причиною розриву дипломатичних відносин з Катаром арабськими країнами. "Виплата викупу стала останньою соломинкою, яка зламала спину верблюда", - сказало одне з джерел.

 «Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]