КС Росії визнав законним новий кордон Інгушетії і Чечні. Що далі?

|
Версия для печатиВерсия для печати

У четвер, 6 грудня, Конституційний суд Росії (КС РФ) визнав законною угоду про новий кордон Інгушетії та Чечні. Раніше це викликало масові протести в Інгушетії - жителі незадоволені не тільки передачею земель Чечні, але і тим, з якими порушеннями було проведено голосування місцевих депутатів. Крім того, КС Інгушетії також визнав підписану угоду недійсною.

Як повідомляє DW.COM., щоб вирішити суперечку, глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров звернувся в КС Росії з проханням перевірити законність угоди. Судді не знайшли порушень конституції, а рішення КС Інгушетії визнали недійсним.

В своєму телеграм-каналі глава Чечні Рамзан Кадиров привітав дане рішення, назвавши його справедливим. Кадиров також пообіцяв, що буде розвивати території і залучати туди інвестиції. Тих, хто виступав проти угоди, він назвав "провокаторами, які хочуть внести розбрат між двома народами".

Сам Євкуров, який ініціював звернення до КС РФ, подякував суд за прийняте рішення. Він підкреслив, що окреслена межа - номінальна.

Діаметрально протилежною є позиція опонентів: рішення КС РФ несправедливе, вважають вони.

Рішення КС РФ навряд чи можна назвати справедливим, вважає адвокат Раміль Ахметгаліев, який представляв в суді інтереси мітингувальників. "Суд не врахував головного - не можна так з народом, не можна так ігнорувати його думку", - сказав він.

Його колега, адвокат Андрій Сабінін підкреслює, що КС Інгушетії діяв в межах своїх повноважень і прийняв законне рішення

"Дива не сталося. Постанова КС РФ - однозначна. Тепер вони можуть робити все, що завгодно, з цією республікою, - сказав DW голова громадського руху "Опора Інгушетії", один з лідерів протестів в Інгушетії проти передачі земель Чечні. - У суді ми перерахували порушення, які допустили органи виконавчої влади республіки Інгушетії, коли готували і підписували договір. Однак всі наші вісім заперечень суд відхилив ". Все це говорить про упередженість суду, переконаний активіст, а в республіці це викличе тільки смуток серед її жителів.

Виходити з новими мітингами учасники протесту поки не планують. Вранці 6 грудня, під час оголошення рішення КС РФ, організаторів мітингів викликали в центр по боротьбі з екстремізмом Інгушетії. "Там ясно дали зрозуміти, що всі мітинги будуть жорстко припинятися. Які б законні дії ми не робили, будь то референдум або мітинг, тепер все це буде суперечити КС", - резюмував Барах Чемурзіев.

І хоча рішення КС РФ не підлягає оскарженню, адвокати опозиції мають намір вивчити, чи можна оскаржити угоду про кордони в ЄСПЛ.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]