НАТО проведе наймасштабніші навчання за останні 15 років

|
Версия для печатиВерсия для печати

Норвезький острів з архіпелагу Свальбард (Шпіцберген) в кінці жовтня стане центральним регіоном для Trident Juncture – найбільших військових навчань НАТО з 2002 року.

Про це повідомляє Голос Америки.

Навчання триватимуть два тижні з 25 жовтня і до них буде долучено 40000 військових з 30 країн. Навчання відбуватимуться на території від Фінляндії та Балтійського моря на сході до Ісландії на заході.

Командні навчання в штабах буде проведено протягом 14-23 листопада.

Норвегії вдалось переконати союзників по НАТО в тому, що акумуляція військових сил Росією в регіоні має бути причиною для занепокоєння в Альянсі.

Осло також переконало Вашингтон подвоїти кількість морських піхотинців США, присутніх в Норвегії. "Ми не бачимо причин для початку протистояння в Арктиці, однак, воно з легкістю може переміститись сюди, якщо почнеться деінде", - заявила міністр закордонних справ Норвегії Айне Еріксен Сьорейде в коментарі Reuters.

"Це, звичайно, через військову розбудову Росії, особливо на Кольському півострові", - додала вона.

Норвегія має наземний кордон з Росією довжиною 196 кілометрів і російський флот має свою основну базу в Сєвєроморську у 100 кілометрах від кордону з Норвегією на Кольському півострові, регіоні, усіяному базами ВМС та військовими зонами з обмеженим доступом.

"Сили Великобританії прибудуть до Норвегії. Основні сили готуються до відправки, а логістичний підрозділ 104 бригади вже розташований в Європі задля забезпечення успіху", - йдеться у твіті збройних сил Британії.

"40 000 учасників, 130 літаків та 70 кораблів з більше ніж 30 країн - таким буде масштаб ​#TridentJuncture і це лише початок", - йдеться у дописі спільного командування НАТО.

Норвегію турбує, що напруга між Росією та Заходом заторкне арктичний архіпелаг Свальбард через зростання зацікавленості у цінній арктичній нафті та нових маршрутах постачання нафти та газу.

Росія з 2008 року створила, або поновила роботу шести військових баз, що загрожує зменшити навігаційні можливості Альянсу, пише Reuters.

Норвегія збільшує економічну діяльність на Свальбарді, розташованому між континентальною Норвегією та Північним Полюсом.

Традиційна промисловість - видобуток вугілля не є прибутковим, тому Осло розвиває туризм, наукові дослідження та рибальство.

Росія також зацікавлена в Свальбарді. Згідно до угоди 1920 року, Норвегія має суверенні повноваження на архіпелазі, однак, громадяни країн - підписантів угоди можуть оселятись там без візи. Серед них – Росія.

Зараз 467 росіян є зареєстрованими мешканцями Свальбарду.

Після анексії Криму Росією в 2014 році, а також посилення навчань російського флоту в Арктиці, Свальбард піднявся в порядку денному НАТО.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:07
Олександр Чебаненко: Про чергову імітацію, паспорти чоловікам за кордоном та біг влади по граблях
16:05
Адепти московського патріархату мають психічний розлад та потребують медичної допомоги, - лікар о. Олексій Данилов
14:13
Офіційно: ЗСУ контролюють дві третини сіл Очеретиного та Соловйового на Донецькому напрямку
12:05
Провал оборони в Очеретино створив для ЗСУ загрозу поразки майже у всій Донецькій області
10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі
17:10
Кадрова чехарда: Зеленський звільнив командувача Сил підтримки ЗСУ через півтора місяця після призначення

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]