Швеція паралельно з «Захід-2017» проводить найбільші військові навчання

|
Версия для печатиВерсия для печати

Швеція 11 вересня офіційно почала найбільші військові навчання за останні двадцять років за підтримки країн НАТО. Навчанну співпали у часі з розпочатими у четвер російсько-білоруськими військовими навчаннями "Захід-2017", які повинні пройти в Білорусі, на Балтійському морі і в Калінінграді. 

Як повідомляє reuters, на цьому тлі Швеція, після декількох років економії на оборонні витрати, проводить свої маневри, в який візьмуть участь 19.000 військовослужбовців.

Шведські військові мають намір відбити атаку умовного противника зі сходу на острів Готланд в Балтійському морі.

"Ситуація з безпекою змінилася на гірше", - сказав головнокомандувач збройними силами Швеції Мікаел Бюден, розповідаючи про тритижневі навчання.

Швеція, як і країни Балтії, Польща і велика частина країн Заходу, глибоко стурбовані анексією Росією українського Криму в 2014 році і підтримкою Москви сепаратистів на сході України.

"Росія - це та країна, яка зараз впливає на безпеку в Європі, через анексію Криму і триваючі бойові дії на сході України. Зрозуміло, чому ми так пильно спостерігаємо за тим, що робить Росія ", - сказав Бюден.

Також в навчаннях, які отримали назву "Аврора", беруть участь близько 1.500 військовослужбовців з США, Франції, Норвегії та інших країн-членів НАТО.

Швеція, яка не входить в НАТО, зважилася наростити витрати на оборону після декількох років економії, коли на них припадало 1 відсоток ВВП. Крім того, країна повернула загальну військову повинність після її скасування в 2010 році.

Збройні сили Швеції, яка колись могла мобілізувати більш 600.000 чоловік, нараховують усього 20.000 військовослужбовців. Ще 22.000 чоловік знаходяться в резерві.

Швеція не брала участі у війнах з часів конфлікту з Норвегією в 1814 році. Проте, подібно до сусідньої Фінляндії, яка не входить в НАТО, Стокгольм поступово зближується з альянсом, зокрема, проводить спільні маневри з військами НАТО на випадок збройного конфлікту.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну
14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]