ПАРЄ ухвалила резолюцію про порушення прав кримських татар на півострові

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Парламентська асамблея Ради Європи ввечері 23 червня ухвалила резолюцію про права кримських татар в анексованому Росією Криму, повідомила заступниця члена постійної делегації України в ПАРЄ Євгенія Кравчук.

«У процесі обговорення на засіданні Комітету з рівності і недискримінації та безпосередньо в залі була ухвалена ціла низка поправок, які системно констатують політичну основу переслідувань кримських татар окупаційною владою. Зміна тональності документа відчувається і в його назві: з «Ситуації з кримськими татарами» вона перетворилася в «Порушення прав людини, вчинені щодо кримських татар в Криму», – написала Кравчук у фейсбуці.

За її словами, резолюція ПАРЄ, зокрема:

  • містить «чіткі сигнали про необхідність дотримання прав кримських татар в окупованому Криму»;
  • визнає, що «з початку 2014 року триває тимчасова окупація Російською Федерацією АР Крим та міста Севастополя (Крим)», а кримські татари «страждають від грубих порушень їхніх прав»;
  • констатує, що «репресії російського окупаційного режиму проти кримських татар включають убивства, насильницькі зникнення, тортури, нелюдське поводження, що принижує гідність»;
  • зазначає «факти насильницького і протиправного переміщення кримських татар на територію Росії»;
  • звертає увагу на «переслідування журналістів, обмеження свободи слова і зібрань, тиск на кримськотатарських правозахисників»;
  • закликає «скасувати рішення, яке забороняє діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, і дозволити його лідерам Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову повернутися до Криму».

Раніше повідомлялося, що комітет ПАРЄ з питань рівності і недискримінації ухвалив більшість українських поправок до резолюції щодо захисту прав кримських татар в анексованому Криму, зазначає Радіо Свобода.

Українська делегація піднімала на весняній зустрічі з комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович питання про стан прав людини в Криму, реальні випадки зникнень і незаконних арештів на півострові, питання захисту прав кримських татар, а також скасування рішення Росії про визнання Меджлісу кримськотатарського народу «терористичною організацією».

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]