Польща удвічі збільшить перевантажувальний потенціал морських портів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сейм у першій половині серпня прийняв спеціальний закон, що сприятиме швидшому інвестуванню здебільшого державних коштів у розбудову відповідної інфраструктури.

Про це повідомляє Polskie Radio.

Отже, парламент прийняв спеціальний закон щодо інвестицій у будівництво портів на зовнішніх рейдах. Цей документ охоплює гавані, що мають стратегічне значення для економіки, тобто порти Ґданськ, Ґдиня та комплекс портів Щецін і Свіноустя. Передбачається, що понад 95% фінансування буде задіяно за участі Державної скарбниці. Подальший розвиток цих портів потребує збільшення їхнього вантажообороту. Для цього необхідно здійснити цілий ряд спеціальних законодавчо-нормативних регулювань, що нині й відбувається.
Завдяки інвестиційним мільярдам передбачено будівництво Центрального порту в Ґданську, зовнішнього порту в Ґдині та глибоководного контейнерного терміналу в Свіноусті.

Міністр морського і річкового господарства Марек Ґрубарчик каже, що нині у країні панує привабливий клімат для здійснення вище названих завдань: «Нині у нас для розвитку портів надзвичайно позитивний бізнес-клімат. Я нагадаю, що у сфері перевантажень ми торік вийшли на показники у 100 млн тонн. Такого результату ми в Польщі ще ніколи не мали. Це додало до бюджету держави понад 9 млрд євро. Тому зараз ми маємо єдину можливість для початку втілення у життя таких інвестицій. 
Йдеться про будівництво Центрального порту в Ґданську, порту на зовнішньому рейді в Ґдині, контейнерного терміналу у Свіноусті. Ці інвестиційні проекти ми зосередили в межах закону, що його називають „спецзаконом про розбудову морських портів», і який має завдання кардинально прискорити увесь інвестиційний процес і, перш за все, узгоджувальний процес, щоб якнайшвидшими темпами реалізувати задумане».

Збільшення перевантажувального потенціалу польських портів має стратегічне значення для економіки та бюджетного наповнення. Якщо 2011 року надходження до бюджету з мита, податків та акцизу сягали до 2 мільярдів 300 млн євро, то сьогодні ця цифра зросла до 9 мільярдів 300 млн євро. Тож новий закон сприятиме ще більшому зростанню надходжень.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:47
росія вдарила по Харкову та Одесі: 4 загиблих і 29 поранених (ОНОВЛЕНО)
20:38
Батька заступника керівника ОП, "регіонала" Шурму брутально вигнали з фансектора ФК "Карпати" (ВIДЕО)
20:00
У вівторок трохи дощитиме лише на південному сході України
16:39
Імітація правової держави: «Дякуємо Андрію Єрмаку!» замість реформи кримінальної юстиції
14:11
Після перевірок податкової 85% судів бізнесу з податківцями завершуються на користь підприємців
12:17
Україна призупинила захист права на свободу слова, власність та вільні вибори за конвенціями Ради Європи
10:47
Михайло Онуфер: Армія – це зріз, показник країни. Якщо в країні відбувається хаос, в армії відбувається те саме
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 29 квітня
20:00
На початку тижня грози лише на сході України, вдень до +21°С
18:11
Чому в Україні Вербна неділя, а не пальмова

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]