Поведінка Росії в Азовському морі перейшла всі допустимі межі, — експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Поведінка Росії в Азовському морі перейшла всі допустимі межі, необхідно в терміновому порядку дати відсіч агресору.

Про це в коментарі виданню Главред, заявив глава наглядової ради Фонду "Майдан закордонних справ" і головний редактор сайту BlackSeaNews Андрій Клименко.

"Ситуація нова і досить критична. Вона вимагає від України адекватної відповіді на загрози. Це - преамбула, підготовка Росії до агресії. Блокування Маріупольського та Бердянського портів уже є актом агресії. Закон України "Про оборону" базується на відповідній резолюції ООН, яка визначила, що таке агресія. І в резолюції ООН, і в Законі України "Про оборону" блокування портів входить в визначення поняття агресії", - сказав він.

"Розумію, що ВМС України зараз діяли в межах своїх традиційних повноважень. Якби був наказ з Києва, то вони могли б зробити більше. Наприклад, я б дав таку дзеркальну відповідь. Росія 21-23 травня оголосила закритим для проведення навчань зі стрільбами великий район на південь від Бердянська. Я б у відповідь оголосив закритим район поблизу Єйська або Темрюка, або Керчі, тобто там, де проходять основні шляхи російських судів з Ростова через Азовське море в Керченську протоку", - запропонував Клименко.

У свою чергу заступник голови Державного агентства рибного господарства України Андрій Кравченко повідомив, що Росія захопила до 90% від загальних риболовецьких ресурсів України в Чорному морі.

У той же час, сам же Клименко зазначає, що на даний момент український ВМФ не в силах протистояти російській експансії. Експерт зазначив, що після втрати Криму, Україна залишилася практично без флоту, в той час як Росія розмістила на Чорному морі, крім ракетного крейсера "Москва", два нових фрегати з ракетами "Калібр", чотири нових підводних човни з такими ж ракетами. "На щастя, у нас є один флагман - фрегат "Гетьман Сагайдачний", який зараз базується в Одесі. А рештіа корабельного складу Військово-Морських Сил України - це допоміжні судна, які важливі, але вони не відіграють істотної військової ролі", - додав він.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:22
У Харкові бізнес звільнили від податку на землю та нерухомість
12:12
Держава повинна негайно припинити офіційну комунікацію в Telegram - Нацрада ТРМ
10:02
The Insider: колишній радянський військовий і його дружина з Києва організовували в Європі диверсії
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 30 квітня
20:47
росія вдарила по Харкову та Одесі: 4 загиблих і 29 поранених (ОНОВЛЕНО)
20:38
Батька заступника керівника ОП, "регіонала" Шурму брутально вигнали з фансектора ФК "Карпати" (ВIДЕО)
20:00
У вівторок трохи дощитиме лише на південному сході України
16:39
Імітація правової держави: «Дякуємо Андрію Єрмаку!» замість реформи кримінальної юстиції
14:11
Після перевірок податкової 85% судів бізнесу з податківцями завершуються на користь підприємців
12:17
Україна призупинила захист права на свободу слова, власність та вільні вибори за конвенціями Ради Європи

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]