Президент просить Раду поліпшити закон про Антикорупційний суд

|
Версия для печатиВерсия для печати

Президент Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроект щодо внесення змін до закону про Вищий антикорупційний суд в частині уточнення підсудності.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

“8 липня Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, що надасть змогу усунути потенційну проблему перенавантаження суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС) та забезпечить ефективніший розгляд кримінальних проваджень щодо корупційних злочинів високопосадовців”, - ідеться в повідомленні.

В ОП розповіли, що запропонованими змінами до закону «Про Вищий антикорупційний суд України» уточнюється його підсудність.

Пропонується, аби ВАКС зосереджувався на кримінальних провадженнях, що внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду, або до дня початку його роботи, якщо досудове розслідування здійснюється або здійснювалось детективами НАБУ і закінчено прокурорами САП.

Водночас пресслужба президента навела дані, що станом на травень до ВАКС планувалося передати близько 3600 кримінальних проваджень, з яких лише 5% стосуються безпосередньо корупції на високих посадах, яку розслідували детективи НАБУ.

Після ухвалення відповідних пропозицій Вищий антикорупційний суд у складі 26 суддів першої інстанції та 12 суддів Апеляційної палати уникнуть надмірного навантаження, а значить – оперативно ухвалюватимуть рішення стосовно корупції високопосадовців.

На сайті Верховної Ради відповідний закон, ініційований президентом, зареєстрований під № 10426. Наразі документ “передано на розгляд керівництву”.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]