Рада розсекретила зарплати керівництва держкомпаній

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Верховна Рада розсекретила інформацію про заробітні плати керівництва державних компаній.

За прийняття в цілому законопроєкту №3952 проголосували 324 депутати.

Документом пропонується внести зміни до закону "Про захист персональних даних". Так, надалі до інформації з обмеженим доступом не відноситься інформація про отримання в будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна, структура, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткового блага керівника, заступника керівника юридичної особи публічного права, державного або комунального підприємства чи державної або комунальної організації, що має на меті одержання прибутку.

Те ж саме стосується осіб, які постійно або тимчасово обіймають посаду члена виконавчого органу або входять до складу наглядової ради господарського товариства, в статутному капіталі якого більше 50% акцій прямо або побічно належать державі.

Зазначених юридичних осіб пропонується віднести до розпорядників публічної інформації, а відповідна інформація не може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом.

Нагадаємо, у червні прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував реформу оплати праці в державних органах. Першими відомствами, які переведуть на нову фінансову модель, стануть Секретаріат Кабінету міністрів, Міністерство фінансів, Міністерство цифрової трансформації та Національне агентство України з питань державної служби.

За словами Шмигаля, потім така система оплати праці має запрацювати й у інших державних установах.

Зараз система оплати праці нараховує 11 складових, з який посадовий оклад становить менше половини. Решта - це різні премії, надбавки, стимулюючі виплати, розмір яких, як правило, визначає керівник, часто спираючись не на результати роботи, а на власне суб’єктивне бачення і відношення до працівника.

Реформа оплати праці передбачає впровадження класифікації посад державної служби за напрямами діяльності (28 професійних сімей посад), рівнем відповідальності (9 рівнів від першого керівного до початкового фахового), складністю обов'язків із присвоєнням відповідних класифікаційних кодів.

За оцінками НАДС, при діючій системі посадовий оклад становить менше 50% від оплати праці державного службовця, а за новою системою він збільшиться до 70%.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:04
Начебто українська влада домовилася з російським олігархом Фрідманом: суд зняв арешт з акцій "Київстару". Чому саме - українцям, що гинуть в окопах, знати не потрібно
20:03
Фобія Зеленського щодо підвищення податків обійшлося держбюджету у 14 мільярдів
20:00
На вихідних в Україні сухо, вдень від 1° морозу до 4° тепла
19:15
День апостола Андрія Первозванного святкує завтра Україна
18:14
Касьянов: Про зрив мобілізації владою та аналогію із сьогоденням
17:08
Інтернет-безпека: як захистити свої персональні дані від шахраїв на гральних майданчиках
16:04
Московська церква продовжує знущатися над українцями в Україні
14:05
Бутусов розповів про бандитські "розборки" з трупом в столичному готелі: стрімко повертаються жахливі 90-ті, бандити наближені до влади
12:22
Вирок суду у ДТП з 16-річним водієм Infinity у Харкові: 8 років тюрми і по 1 млн дітям загиблого
10:35
У Британії судять п'ятьох шпигунів на користь рф

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]