Рекордний врожай горіхів зібрали в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні цьогоріч зібрали понад 120 тис. тонн горіхів. За обсягами валового збору – це третє місце у світі після Китаю та США.

Про це повідомляє 24tv.ua.

Отримати врожай майже на чверть більший минулорічного вдалося завдяки сприятливим погодним умовам та збільшенню горіхових садів.

За оцінками експертів при правильному підході до цього бізнесу рентабельність може сягати 180 %.

«Багато підприємців вважають досить вигідним вирощувати цю культуру. В минулому році площа горіхових садів, саме під волоським горіхом, була 18,3 тисяч гектарів. В цьому році площа зросла десь на 3 % – до 18,9 тисяч гектарів»,
– зазначила аналітик Української аграрної конфедерації Неля Онищенко.

Та поки що вирощування в промислових масштабах в Україні дає лише 14 % врожаю, а от левову частку дають приватні селянські господарства. Отримати великі прибутки виробникам цьогоріч навряд чи вдасться. Закупівельні ціни впали, порівняно з минулим роком, на третину. Нині кілограм волоських горіхів на столичному ринку можна купити за 130 гривень. Утім покупців – мало – нарікають торговці.

За свою гарну якість український горіх зазвичай високо цінувався за кордоном, зокрема, в країнах ЄС, Туреччині та на Близькому Сході. Утім, через торговельні війни США та Китаю, обмеження експорту, волоський горіх з Піднебесної заполонив європейський ринок. Конкуренцію дешевим імпортом складає Казахстан та Молдова. Відтак світові закупівельні ціни знизилися до 5 доларів за кілограм. Проте, за словами експертів, з нового року вартість цього продукту традиційно почне зростати.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]