РФ являє собою загрозу для програми МАГАТЕ, — Держдеп

|
Версия для печатиВерсия для печати

Програма контролю за незаконним обігом і контрабандою ядерних матеріалів знаходиться під загрозою з боку Росії.

Про це заявив помічник держсекретаря США Крістофер Форд, текст його промови опубліковано на сайті Держдепу, передає РБК.

За словами Форда, база даних МАГАТЕ щодо інцидентів та незаконної торгівлі ядерними матеріалами (Incident and Trafficking Database, ITDB) «єдина в світі, яка намагається вести облік радіоактивних і ядерних матеріалів, що знаходяться не під контролем». Внесення в неї даних про «використання Кремлем радіоактивного полонію для отруєння у Великобританії Олександра Литвиненка», за словами помічника держсекретаря, створює ситуацію, яка загрожує «підривом» роботи цього інституту.

При цьому Форд відзначив успіхи міжнародних спостерігачів і слідчих в запобіганні таких нападів, однак підкреслив, що загроза радіологічного або ядерного тероризму зберігається. За його словами, «через десятиріччя слабких заходів забезпечення безпеки в Росії та інших частинах колишнього Радянського Союзу після холодної війни» зараз не можна сказати точно, скільки радіоактивних матеріалів знаходиться в незаконному обороті на чорному ринку.

Форд також зауважив, що з часу розпаду Радянського Союзу зафіксовано 18 випадків вилучення зброї, виготовленої з ядерних матеріалів. До цього переліку увійшло кілька випадків вилучення високозбагаченого урану в Грузії і Молдові на початку 2000-х. Кілька інцидентів, уточнив він, пов'язані з «чеченськими групами в Росії», коли терористи намагалися створити «брудні бомби», але безуспішно.

Нагадаємо, колишній співробітник ФСБ Олександр Литвиненко помер у Лондоні в 2006 році. Британська влада заявила, що його отруїли радіоактивною речовиною полоній-210, який підмішали в чай ​​під час зустрічі з Дмитром Ковтуном і Андрієм Луговим. 

У січні 2016 року було опубліковано звіт судді Роберта Оуена про результати публічних слухань справи про смерть Литвиненка. Суддя вирішив, що той був навмисно отруєний Луговим і Ковтуном, а «вбивство було санкціоновано на найвищому рівні російської влади». В офісі прем'єра Великобританії назвали результати розслідування смерті Литвиненка «вкрай серйозними». «Так не повинні вести себе держави, тим більше постійні члени Ради Безпеки ООН», - говорилося в заяві глави кабінету.

Традиційно Офіційна Москва послідовно заперечує звинувачення в причетності до вбивства Литвиненка, звіт Оуена Кремль назвав «квазірозслідуванням».

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:09
Чому Умєров - це міністр корупції та поразки у війні
10:37
Україна першою в світі запровадила санкції проти частини влади Грузії, яка здає країну путіну
10:03
Колишні судді "заднім числом" відсудили собі мільйонні доплати до пенсій
09:01
МВС часів Зеленського прогнило: Bihus.Info показали провальну роботу і незадекларовані статки співробітників Сервісного центру міністерства
08:00
ЗСУ відбили Новий Комар, втратили Благодатне, ворог значно просунувся
07:13
Вартість біткойна вперше в історії піднялася вище за $100 тис.
20:00
В Україні у четвер майже без опадів, вночі та вранці туман
19:20
ВРП рекомендує звільнити суддю Літвінову, в якої журналісти, а не СБУ, знайшли російський паспорт
18:04
Українці пожиттєво платитимуть утримання судді-покидьку Євгену Башмакову, який знущався над законами України
16:05
П’яничка скоїла ДТП, а потім мобілізувалася і пиячила у військовій частині: ВРП звільнила ще одну «суддю Майдану»

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]