РПЦ втрачає Україну і 11,5 млрд євро прибутку з її парафій - ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Патріархат Росії втрачає Україну» — це «Gazeta Wyborcza» пише про близьке отримання Україною томоса про автокефалію.

Про це повідомляє Польське Радіо.

«Константинопольський патріарх зробив крок, на який вже давно чекав Київ, але котрого панічно боялася Москва: він дає українській церкві автокефалію, тобто незалежність від Росії. Росія мститиметься».

Автор Вацлав Радзівінович описує історію православ’я у Східній Європі, нагадує про три православні церкви в Україні і залежність однієї з них від Москви, про конкуренцію Константинополя і Москви тощо.
«Тектонічний здвиг, що матиме велике значення для Росії, України та всього православ’я, спричинений рішенням Константинопольського патріарха Варфоломія про призначення двох екзархів у Києві. Їхнім завданням буде організація автокефальної, тобто незалежної та визнаної в православному світі канонічної Української православної церкви.

Українці з-за океану архієпископ Данило з Української православної церкви в США та єпископ Іларіон з Української православної церкви в Канаді (обидві церкви належать до патріархату в Константинополі) будуть екзархами (представниками) Константинопольського патріархату в Києві в рамках підготовки дарування православній церкві України автокефалії...

Патріарх Варфоломій, чиє офіційне звання архієпископ Константинополя-Нового Риму та вселенський патріарх, під час недавнього собору оголосив, що як номінальний голова Вселенської православної церкви він має право надати і надасть Українській православній церкві автокефалію».

Автор статті зауважує, що кожного року українські парафії дають ієрархам з Росії близько 11,5 млрд євро, тож Москва лякає зривом стосунків з Константинополем і погрожує застосувати відповідні кроки. Українці також усвідомлюють, що Москва, мабуть, застосує свій вплив і прагнутиме перетворити холодну релігійну війну у гарячу. Вона може також намагатися об’єднати довкола себе деякі православні церкви інших країн і прагнутиме створити під столицею «московський» Ватикан.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]