У Гундяєва влаштували істерику з приводу рішення Вселенського патріарха Варфоломія щодо екзархату в Києві

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Російсікі попи влаштували справжню істерику з приводу призначення Константинопольським Патріархатом своїх представників-єпископів в Україні.

Синод Російської православної церкви (РПЦ) у суботу, 8 вересня, висловив протест проти призначення в Україну двох константинопольських екзархів. "Священний Синод Російської православної церкви висловлює рішучий протест і глибоке обурення у зв'язку з опублікованим 7 вересня 2018 року комюніке генерального секретаріату Священного Синоду Константинопольського патріархату, в якому повідомляється про призначення двох ієрархів цієї церкви (...) "екзархами" Константинопольського патріархату в Києві", - йдеться в заяві Синоду, опублікованій на сайті РПЦ.

 

У заяві також стверджується, що це рішення ухвалене без погодження з патріархом Кирилом і митрополитом Київським Онуфрієм і є "грубим нехтуванням церковними канонами, що забороняють єпископам однієї помісної церкви втручатися у внутрішнє життя і справи іншої помісної церкви".

7 вересня 2018 р. Генеральний секретар Священного Синоду Вселенського Патріархату поширив повідомлення про призначення Вселенським Патріархатом Його Преосвященства Архиєпископа Даниїла Памфілійського зі Сполучених Штатів та Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірним у своїх відповідних країнах у Вселенському Патріархаті, - як своїх Екзархів у Києві в рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

«Вселенський Патріархат у рамках підготовки до надання автокефалії православній Церкві в Україні призначив своїми екзархами в Києві Його Преосвященство архієпископа Даниїла Памфілійского зі США і Його Преосвященство єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади!» – зазначено у повідомленні.

В УПЦ КП заявили, що вітають призначення Вселенським Патріархом своїх екзархів у Києві. Архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря заявив, що це рішення обумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії православній Церкві в Україні, потребою проводити відповідні зустрічі та консультації.

«Звання чи титул Екзарха у даному випадку означає особисте уповноваження Вселенського Патріарха представляти його особу і Церкву при виконанні конкретного завдання – підготовки до надання автокефалії. Для світської аудиторії функції Екзарха в даному випадку можуть бути порівнянні з функціями Надзвичайного і Повноважного Посла», – написав у Facebook архієпископ Зоря.

Призначення Вселенським Патріархом своїх Екзархів у Києві обумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії Православній Церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій. Звання чи титул Екзарха у даному випадку означає особисте уповноваження Вселенського Патріарха представляти його особу і Церкву при виконанні конкретного завдання - підготовки до надання автокефалії. Для світської аудиторії функції Екзарха в даному випадку можуть бути порівняні з функціями Надзвичайного і Повноважного Посла.

Такий, особистий Екзархат, слід відрізняти від іншої - територіальної, форми Екзархату, який у ХХ столітті існував в Україні в Російській Православній Церкві. Для уникнення непорозумінь слід пояснити, що призначення Екзархів не означає утворення нової церковної юрисдикції у формі Екзархату.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com