УПЦ КП й УАПЦ приєдналися до звернення Порошенка щодо єдиної і незалежної Православної церкви

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Українській православній церкві Київського патріархату (КП) вітали звернення президента Петра Порошенка до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія про створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви.

У прес-центрі Київської Патріархії також повідомили, що днями весь єпископат Київського патріархату підписав звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію Православної церкви в Україні. До звернення приєднався також весь єпископат Української автокефальної православної церкви (УАПЦ), поідомляє nv.ua.

Крім цього, в УПЦ КП висловили надію і на підтримку даної ініціативи ієрархами УПЦ Московського патріархату.

"Ми висловлюємо надію, що і серед єпископату УПЦ Московського патріархату є відповідальні ієрархи, які дійсно турбуються про майбутнє Православ'я в Україні і підтримають зусилля по канонічному визнанню Вселенським патріархом української церковної незалежності", - додали в УПЦ Київського патріархату.

В УПЦ КП відзначили, що розраховують на підтримку даної ініціативи Верховною Радою і всім українським суспільством, а також на участь всіх українських православних віруючих як в Україні, так і в діаспорі. З боку інших релігійних організацій України в Київському патріархаті очікують розуміння.

"Наскільки нам відомо, зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивного рішення Вселенського патріарха. Однак очевидно, що супротивники не чекатимуть, склавши руки, і будуть приймати всі засоби для того, щоб не допустити проголошення томосу про автокефалію. Тому на даний момент ми не можемо повідомити більше деталей розпочатого процесу", - додали в УПЦ КП.

Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко написав до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія офіційне звернення про створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви.

З початку 90-х в Україні існує відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.

Канонічний статус мають Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату - канонічно невизнана.

В Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]