УПЦ КП й УАПЦ приєдналися до звернення Порошенка щодо єдиної і незалежної Православної церкви

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Українській православній церкві Київського патріархату (КП) вітали звернення президента Петра Порошенка до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія про створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви.

У прес-центрі Київської Патріархії також повідомили, що днями весь єпископат Київського патріархату підписав звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію Православної церкви в Україні. До звернення приєднався також весь єпископат Української автокефальної православної церкви (УАПЦ), поідомляє nv.ua.

Крім цього, в УПЦ КП висловили надію і на підтримку даної ініціативи ієрархами УПЦ Московського патріархату.

"Ми висловлюємо надію, що і серед єпископату УПЦ Московського патріархату є відповідальні ієрархи, які дійсно турбуються про майбутнє Православ'я в Україні і підтримають зусилля по канонічному визнанню Вселенським патріархом української церковної незалежності", - додали в УПЦ Київського патріархату.

В УПЦ КП відзначили, що розраховують на підтримку даної ініціативи Верховною Радою і всім українським суспільством, а також на участь всіх українських православних віруючих як в Україні, так і в діаспорі. З боку інших релігійних організацій України в Київському патріархаті очікують розуміння.

"Наскільки нам відомо, зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивного рішення Вселенського патріарха. Однак очевидно, що супротивники не чекатимуть, склавши руки, і будуть приймати всі засоби для того, щоб не допустити проголошення томосу про автокефалію. Тому на даний момент ми не можемо повідомити більше деталей розпочатого процесу", - додали в УПЦ КП.

Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко написав до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія офіційне звернення про створення в Україні єдиної і незалежної Православної церкви.

З початку 90-х в Україні існує відразу кілька юрисдикцій, які називають себе православними помісними і автокефальними церквами.

Канонічний статус мають Українська православна церква Московського патріархату і Бессарабська митрополія Румунської православної церкви. Українська православна церква Київського патріархату - канонічно невизнана.

В Україні також існує невизнана Українська автокефальна православна церква (УАПЦ).

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:05
Провал оборони в Очеретино створив для ЗСУ загрозу поразки майже у всій Донецькій області
10:04
У квітні 2022 року "зелена влада" планувала здати росії суверенітет України, цьому запобіг Джонсон - Die Welt
09:01
Уночі збито 21 з 34 ракет окупантів, але є влучення у 4 ТЕС
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 27 квітня
20:00
У суботу в Україні дощі лише на сході, на півдні до +25°С
18:05
Від Чорнобилю 1986 - до Чорнобилю 2024: ядерна енергетика нашої країни підійшла до небезпечної межі
17:10
Кадрова чехарда: Зеленський звільнив командувача Сил підтримки ЗСУ через півтора місяця після призначення
17:02
Рада дозволила звільняти з роботи за неінформування про родичів у Росії та на окупованих територіях
16:15
НАБУ опублікувало розмови учасників шайки Сольського
14:45
Придатних до військової служби ділитимуть на 4 категорії за станом здоров’я - Міноборони (ПЕРЕЛІК)

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]