Румунія та Болгарія й досі вважаються найбільш корумпованими державами ЄС
Серед країн-членів Європейського Союзу Румунія та Болгарія вважаються найбільш корумпованими.
Нещодавнім покаранням для Софії та Бухареста стала відмова у приєднанні до Шенгенської зони., повідомляє «Німецька хвиля».
Група експертів з неурядових організацій підготувала узагальнюючу доповідь щодо стану боротьби з корупцією в різних країнах, яку презентували у вівторок, 8 листопада, в рамках круглого столу в Брюсселі, організованого фондами Конрада Аденауера, Сороса та фундацією Германа Маршала.
В доповіді проаналізовані країни з різним статусом — члени ЄС Румунія та Болгарія, потенційні члени Хорватія, Македонія та Сербія та не члени ЄС — Україна та Молдавія. Такий вибір країн експерти пояснили тим, що для країн, які хочуть в ЄС, корисно проаналізувати чужі помилки, аби не наступати на ті ж граблі.
Директор Європейського політичного центру Румунії Кристіан Гінеа зауважив, що різниця між реальною ситуацією, яка склалася нині в Румунії та Болгарії у сфері реформування юстиції та боротьби з корупцією, та очікуваннями, які висував Брюссель до цих країн, — дуже велика.
«Ці країни мають великі проблеми з корупцією. І в Брюсселі очікують, що ці проблеми мають бути якомога швидше вирішені. Але цей процес триває дуже довго і є набагато проблематичнішим, ніж очікувалось раніше. Власне, це — головна теза нашої доповіді: реформа сфери юстиції — найскладніша!
Основною з причин гальмування перетворень експерти вважають, що на посади по боротьбі з корупцією призначені випадкові для цієї сфери люди.
У цьому зв’язку було наведено хорватський приклад, коли на посаду спеціального антикорупційного судді була призначена людина, яка раніше заявляла, що отримати винагороду — гроші чи щось інше — за якісно пророблену роботу — це не злочин, а подарунок.
Також фахівці з антикорупційної боротьби радять урядам не боятися співпраці з неурядовими організаціями, які критично оцінювали б реформування юстиції та стан боротьби з корупцією.
Пролунала навіть пропозиція зобов’язати уряди, з якими ЄС буде вести переговори про інтеграцію, сідати за круглий стіл саме з представниками неурядових організацій, які розуміються на цих питаннях. «Коли Україна наблизиться до переговорного процесу щодо вступу в ЄС, боротьба з корупцією набуде величезного значення. Європейська комісія наполягатиме на швидкій реалізації антикорупційних заходів», — стверджує Кристіан Гінеа.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:10
- росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
- 12:06
- План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
- 10:01
- "Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
- 08:00
- Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
- 15:45
- Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
- 15:09
- Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.