ЄС не дасть 600 млн євро Україні без ліквідації ДФС
Уряд ліквідує Державну фіскальну службу до кінця поточного року, так як це одна з умов для другого траншу макрофінансової допомоги у 600 мільйонів євро від ЄС для України.
Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту в Брюссель, пише "РБК-Україна".
Зі слів Шмигаля, для того, щоб отримати другий транш п'ятої програми надання Україні макрофінансової допомоги з боку Євросоюзу, треба виконати певні умови.
Однією з таких умов є ліквідація Державної фіскальної служби.
"Це один із маячків для другого траншу. Це, фактично, умова для другого траншу. До кінця року ми повинні затвердити концепцію реформування державної податкової служби", - заявив Шмигаль.
І додав, що уряд хоче на місці ДФС створити "інтелектуальний орган" замість силового:
"Орган, який буде мати доступ до баз даних, ресурсів, який буде інтелектуально шукати фінансові порушення, викривати їх і передавати до відповідних органів", - зазначив Шмигаль.
Державну фіскальну службу створили у 2014 після Революції Гідності на заміну Міністерства доходів і зборів (за Януковича ним керував Олександр Клименко, який втік із країни та звинувачений у численних фінансових махінаціях).
Раніше, у 2012, це міністерство створили шляхом об'єднання податкової та митниці.
Державну податкову службу і Державну митну службу у 2014 – 2015 роках створили фактично наново – та теж на базі Міністерства доходів і зборів.
Отже, ДФС поєднало функції податкової, митниці та фінансової міліції – за водночас та паралельно працюючих податкової служби та митниці.
У грудні 2018 року ДФС вирішили реорганізувати – передати функції до Державної податкової й Державної митної служб. 17 травня 2019 року Державну фіскальну службу перевели у статус припинення.
Та наразі, станом на липень 2020 року, вона продовжує працювати.
Рада має ухвалити закон про створення нового політично незалежного агентства для розслідування серйозних економічних та фінансових злочинів із чітким розмежуванням його компетенції з СБУ та національною поліцією. Йдеться про Бюро фінансових розслідувань або його аналог.
Уряд України та Європейська комісія у четвер в Брюсселі підписали меморандум та кредитну угоду, що встановлює надання Україні макрофінансову допомогу на суму 1.2 млрд євро.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 18:02
- Вʼячеслав Курбанов: З цією владою вже все зрозуміло
- 16:13
- Костянтин Корсун: Кібервійна - наслідки для України та росії
- 14:26
- Уряд звільнив главу інституту нацпам'яті Дробовича
- 12:02
- ДКРО, надсекретний підрозділ ФСБ: ексув'язнений журналіст Wall Street Journal з'ясував, хто в росії стоїть за репресіями
- 11:43
- росія випустила по Україні 93 ракети та 200 дронів, вразила електростанції ДТЕК
- 10:08
- Нібито український суд зобов’язав hromadske видалити розслідування про ворога українців Портнова, який є другом Офісу президента
- 09:50
- Ворог намагається Сили оборони в районі Успенівки, полковника Олександра Луценка знято з поста командувача ОТУ "Донецьк" - DeepState
- 08:00
- Бутусов: Існує загроза оперативного оточення Покровська
- 20:00
- У п'ятницю в Україні сніжитиме, буде вітряно
- 18:10
- Денис Казанський: Російські "захисники канонічного православ’я"
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.