ЄС не дасть 600 млн євро Україні без ліквідації ДФС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уряд ліквідує Державну фіскальну службу до кінця поточного року, так як це одна з умов для другого траншу макрофінансової допомоги у 600 мільйонів євро від ЄС для України.

 

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту в Брюссель, пише "РБК-Україна".

 

Зі слів Шмигаля, для того, щоб отримати другий транш п'ятої програми надання Україні макрофінансової допомоги з боку Євросоюзу, треба виконати певні умови.

 

Однією з таких умов є ліквідація Державної фіскальної служби.

 

"Це один із маячків для другого траншу. Це, фактично, умова для другого траншу. До кінця року ми повинні затвердити концепцію реформування державної податкової служби", - заявив Шмигаль.

 

І додав, що уряд хоче на місці ДФС створити "інтелектуальний орган" замість силового:

"Орган, який буде мати доступ до баз даних, ресурсів, який буде інтелектуально шукати фінансові порушення, викривати їх і передавати до відповідних органів", - зазначив Шмигаль.

Державну фіскальну службу створили у 2014 після Революції Гідності на заміну Міністерства доходів і зборів (за Януковича ним керував Олександр Клименко, який втік із країни та звинувачений у численних фінансових махінаціях).

Раніше, у 2012, це міністерство створили шляхом об'єднання податкової та митниці.

 

Державну податкову службу і Державну митну службу у 2014 – 2015 роках створили фактично наново – та теж на базі Міністерства доходів і зборів.
Отже, ДФС поєднало функції податкової, митниці та фінансової міліції – за водночас та паралельно працюючих податкової служби та митниці.

 

​У грудні 2018 року ДФС вирішили реорганізувати – передати функції до Державної податкової й Державної митної служб. 17 травня 2019 року Державну фіскальну службу перевели у статус припинення.

 

Та наразі, станом на липень 2020 року, вона продовжує працювати.

 

Рада має ухвалити закон про створення нового політично незалежного агентства для розслідування серйозних економічних та фінансових злочинів із чітким розмежуванням його компетенції з СБУ та національною поліцією. Йдеться про Бюро фінансових розслідувань або його аналог.

 

Уряд України та Європейська комісія у четвер в Брюсселі підписали меморандум та кредитну угоду, що встановлює надання Україні макрофінансову допомогу на суму 1.2 млрд євро.

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]