Саботаж? Судовий розгляд кожного третього провадження НАБУ і САП не розпочато

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Станом на 30.09.2019 у 45 зі 159 кримінальних проваджень, в яких детективи Національного бюро здійснювали досудове розслідування, а прокурори САП скерували обвинувальний акт до судових інстанцій, не відбулося підготовчого засідання.

Судові рішення є у 34 справах, при цьому лише трьох осіб вироком суду засуджено до покарання у вигляді позбавлення волі, повідомили в прес-службі НАБУ.

На жаль, в очікуванні результатів деякі провадження від НАБУ і САП припадають пилом майже два роки. Так, наприклад, так звана «справа тернопільських прокурорів» за обвинуваченням посадовців в отриманні неправомірної вигоди вже 22 місяці перебуває у судових інстанціях, а її розгляд по суті досі не розпочато. Схожа ситуація з провадженням за фактом завдання збитків «Державній продовольчо-зерновій корпорації України». Засідання не може відбутися з грудня 2016 року.

Причини затягування розгляду справ різні – брак суддів, неможливість сформувати колегію (справи від НАБУ і САП має розглядати трійка суддів із понад 5-річним стажем роботи), неявка учасників процесу з поважних причин тощо.

За відсутності вироків у справах стосовно топ-корупції, посадовці можуть уникнути справедливого покарання за вчинені корупційні правопорушення, а держава недоотримає кошти, арештовані в межах розслідувань. На переконання Національного бюро, якнайшвидший початок роботи Вищого антикорупційного суду зможе поставити крапку у розслідуваннях НАБУ і САП.

Більш детальна інформація про провадження, розслідувані детективами НАБУ й передані до суду, розміщена в розділі сайту Національного бюро «Справи у суді» та в інфографіці нижче.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]