Що відомо про новий штам Сovid-19, виявлений в Британії, крім того, що він "поширюється швидше"

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Всесвітня організація з охорони здоров'я (ВООЗ) перебуває "у тісному контакті" з Британією щодо нового штаму коронавірусу, перші випадки якого зафіксували саме там.

Цей новий штам є більш заразним і поширюється швидше, ніж попередній, повідомляє BBC. Проте поки що немає свідчень того, що він є більш смертельним. Також поки що немає свідчень, що новий штам реагуватиме якось по-іншому на вже вироблені вакцини проти коронавірусу.

Крім Британії, цю нову мутацію вірусу Covid-19 вже зафіксували у Нідерландах, Данії та Австралії. Про це ВВС повідомили у ВООЗ.

Європа відгороджується від Британії

Через новий штам Нідерланди вже заборонили рейси із Британії до 1 січня. Там хочуть "звести до мінімуму" ризик розповсюдження нової мутації вірусу.

Згодом і Бельгія заявила, що призупиняє приймати авіарейси та поїзди із Британії - поки що на 24 години, починаючи від півночі неділі.

Італійський міністр закордонних справ заявив про можливість того, що країна не прийматиме авіапасажирів з Британії. Подібні заходи планують Франція та Німеччина.

У самій Британії на всьому південному сході країни, включно із Лондоном, запровадили більш суворі карантинні обмеження, аби стримати пришвидшення розповсюдження хвороби. Саме в цьому регіоні і зафіксоване поширення нового штаму. Мер Лондона Садік Хан заявив, що влада надто пізно зважилася на запровадження карантину в Лондоні.

Більш заразний, але не більш небезпечний?

У розмові з ВВС епідеміолог ВООЗ Марія ван Керкове розповіла, що фахівці "спостерігають за мутаціями (коронавірусу) по всьому світу від початку пандемії".

Нині, за словами представниці ВООЗ, іде активна співпраця із британськими фахівцями щодо нового штаму. Британія надає всю інформацію щодо мутації вірусу, випадки якого спостерігають в країні, а ВООЗ ділиться нею із країнами-членами, спеціалістами та громадськістю.

Вчені часто спостерігають численні мутації вірусів, каже доктор ван Керкове, проте насправді важливо розуміти "якими є ці штами та як вони поводяться". Хоча щодо нового штаму все ще залишається багато чого незрозумілого, як заявив британський прем'єр Борис Джонсон, ця мутація може бути до 70% заразнішою, ніж первинний варіант вірусу.

Проте свідчень того, що новий штам є більш смертельним, або ж по-іншому реагує на вже вироблені вакцини, поки що немає.

"Це може значно ускладнити ситуацію, але поки що є оптимістичні сподівання, зокрема, пов'язані із появою вакцини, і того, що вакцина спроможна побороти хворобу. Принаймні такими є робочі припущення на цей момент", - заявив очільник британської медичної служби професор Кріс Вітті. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]