Історик Сергій Плохій отримав престижну британську літературну премію

|
Версия для печатиВерсия для печати

Книга українського історика і письменника Сергія Плохія "Чорнобиль: Історія трагедії" отримала престижну британську літературну премію Бейлі Гіффорд (Baillie Gifford Prize).

Ім'я переможця оголосили на церемонії у середу, 14 листопада, передає ВВС.

Голова комітету суддів премії Фіамметта Рокко зазначила, що книга Сергія Плохія є "безпрецедентною розповіддю вже знайомої катастрофи. Це страшна історія про політичний цинізм і наукове невігластво, в якій світ врятували лише героїзм і удача".

"Чорнобиль" Сергія Плохія розглядає різноманітні геополітичні та індустріальні фактори, що призвели до ядерної катастрофи у 1986 році", - зазначено на сайті премії.

До короткого списку премії увійшли ще шість книг. Три з них, включно с книгою Сергія Плохія - на історичну тематику.

Переможець отримає 30 тисяч фунтів стерлінгів. Кожний з авторів, хто потрапив до шорт-ліста, - 1000 фунтів.

Матеріал для книги Сергій Плохій брав з колишніх архівів КДБ, які стали доступними після Революції гідності, розповів письменник організаторам премії.

Сергій Плохій - один із сучасних дослідників історії України та провідних фахівців з історії Східної Європи. Він є професором української історії та директором Українського наукового інституту в Гарвардському університеті у США.

Сергій Плохій написав понад десять книжок про історію України.

Кілька з них вийшли українською, зокрема "Убивство у Мюнхені. По червоному сліду", "Брама Європи: Історія України від скфіських воєн до незалежності" (2016), "Походження слов'янських націй. Домодерні ідентичності в Україні, Росії та Білорусі" (2015), "Козацький міф: історія та національне питання в епоху імперій" (2013) та ін.

В березні 2018 році президент Петро Порошенко вручив Сергію Плохію премію імені Тараса Шевченка, що вручається діячам культури та мистецтва.

Baillie Gifford Prize - найпрестижніша британська літературна премія у жанрі нехудожньої літератури (нон-фікшн).

Премія Бейлі Гіффорда вручається автору найкращої книги в жанрі нон-фікшн і відкрита для авторів усіх національностей на будь-яку тему.

Премія була створена у 1999 році під назвою приз Семюеля Джонсона. Своє нинішнє ім'я нагорода отримала у 2015 році після того, як її головним спонсором стала інвестиційна компанія "Бейлі Гіффорд".

Минулого року премію здобув Девід Франс з книгою "Як пережити чуму" про історію активізму в галузі боротьби зі СНІДом. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу дощитиме лише у Карпатах, вдень до +23-28°С
18:42
Корабель і літак – 5 днів, танк – 4: Уряд затвердив додаткові відпустки за знищену техніку ворога
16:10
Голова Одеської ОВА Олег Кіпер:: "Від цієї радості мені одні збитки..."
14:04
За два роки бібліотеки України списали понад 26 млн російських книжок
13:18
ЄС схвалив використання доходів від заморожених активів рф
12:23
НАБУ з СБУ обшукують Державну судову адміністрацію
12:01
Брехні стане менше: Суспільне розпочало власне мовлення на телемарафоні "Єдині новини"
11:22
Роботодавці зобов’язані вручати повістки, організовувати прибуття працівників до ТЦК та інформувати про тих, хто відмовився від їх отримання чи звільнився - Кабмін
10:15
Politico: ЄС прагне почати переговори з Україною про вступ у червні
10:02
Ціна президентства Зеленського: система державного управління практично не працює

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]