Транзит російського газу Україною можливий тільки на умовах ЄС - Нафтогаз

|
Версия для печатиВерсия для печати

Транзит російського газу через Україну може бути на стандартних європейських умовах, а не умовах РФ. У протилежному випадку «Нафтогаз» матиме реальну можливість через новий арбітраж, який вже розпочався, отримати приблизно 10 млрд дол. як компенсацію за відсутність транзиту після 2019 року. А поточний транзитний контракт між «Нафтогазом» та «Газпромом» не може бути продовжений.

Про це повідомив виконавчий директор групи «Нафтогаз» Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook.

«Баланс у відносинах між „Нафтогазом“ та „Газпромом“ вже був відновлений рішеннями міжнародного арбітражу», — зазначив він, коментуючи заяву представника МЗС РФ Панкіна «Мы готовы продолжать украинский транзит, но на тех условиях, которые нужны нам».

З його слів, ці рішення зараз підлягають невідкладному виконанню, про що вказує і рішення апеляційного суду в Швеції, де зазначено, що оскарження рішень арбітражу не звільняє від необхідності іх виконувати, не призупиняє і не відкладає виконання цих рішень.

«Нафтогаз» також не збирається відмовлятися від виграшу 4,6 млрд дол. за транзитною справою, не кажучи вже про виграш біля 2 млрд дол. від перегляду ціни на газ та про скасування арбітражем зобов’язань «Нафтогазу» перед «Газпромом» на суму біля 80 млрд дол. за положенням «бери-або-плати» контракту на поставку газу. Поточний транзитний контракт між «Нафтогазом» та «Газпромом» не відповідає вимогам українського та європейського законодавства, тому він не може бути «продовжений», — вказав Вітренко.

Він зауважив, що «якщо підсумувати, транзит через Україну може бути на стандартних європейських умовах, а не умовах РФ».

«Якщо ж РФ продовжуватиме забезпечувати „Газпрому“ ексклюзивні можливості для транзиту газу з території РФ до Європи через Україну, і при цьому „Газпром“ не буде погоджуватися на стандартні європейські умови, у „Нафтогазу“ є реальна можливість через новий арбітраж, який вже розпочався, отримати приблизно 10 млрд дол. у якості компенсації за відсутність транзиту після 2019 року», — додав він.

На думку Вітренка, це має «допомогти» «Газпрому» зайняти більш конструктивну позицію на переговорах щодо транзиту після 2019 року.

Нагадаємо, у «Нафтогазі» не виключають, що «Газпром» припинить транзит Україною з 2020 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]