У Гроймана готові списати 80 млрд боргів за комуналку
Уряд пропонує списати понад 80 мільярдів гривень постійно зростаючої заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги, при цьому частина боргів будуть покриватися споживачами, які справно сплачують зазначені суми в платіжках.
Про це на своїй сторінці в Facebook написав експерт у сфері енергетики, голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус., передає УНІАН.
"Кабмін ще навесні 2017 року схвалив проект закону про погашення 30 мільярдів гривень боргів за електричну енергію, при цьому частина коштом державного бюджету, а частина - спеціальною надбавкою всім споживачам в тариф на електроенергію", - зазначив він.
За словами Геруса, законопроект про списання боргів населення за житлово-комунальні послуги на суму 56 мільярдів гривень також вже зареєстрований, таким чином, сумарно пропоноване списання становить близько 80 мільярдів гривень.
"Швидше за все, ми вже дійшли до точки неповернення, коли борги стають в принципі непогашеними і єдиний спосіб - це їх списати - закрити бюджетом", - підкреслив він. Експерт зазначив, що сумарно всі борги населення та підприємств за газ, електроенергію, опалення та воду досягають вже 100 мільярдів гривень, при цьому масштаби катастрофічної заборгованості тільки ростуть. "Борги населення за електроенергію становлять лише близько 5 мільярдів гривень, а решта 28 мільярдів гривень - це борги підприємств, бюджетних установ", - прокоментував Герус інформацію Національної комісії, що регулює тарифи у сфері енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) щодо загальної заборгованості за електроенергію в 33 мільярди гривень.
Експерт пояснив це тим, що для підприємств сьогодні тарифи на електроенергію на 150% вище, ніж для населення. "За версією уряду, той, хто сам справно платить, має ще й заплатити за тих, хто не платить", - зазначив він. На думку Геруса, видача субсидій готівкою, як і можливе нове підвищення ціни на газ в цьому році, без сумніву, збільшить обсяги боргів і неплатежів.
Нагадаємо, за інформацією НКРЕКП, заборгованість споживачів за спожиту електричну енергію на кінець 2018 року склала 33,611 мільярда гривень, що на 16% більше, ніж на початок 2018 року. Згідно з даними Державної служби статистики, на кінець 2018 року заборгованість населення за постачання природного газу становила 26,4 мільярда гривень, за централізоване опалення і постачання гарячої води - 16,7 мільярда гривень, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - 4,0 мільярда гривень, за централізоване постачання холодної води та водовідведення - 3,1 мільярда гривень, за вивезення побутових відходів - 0,6 мільярда гривень, за постачання електроенергії - 4,8 мільярда гривень.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:26
- Уряд звільнив главу інституту нацпам'яті Дробовича
- 12:02
- ДКРО, надсекретний підрозділ ФСБ: ексув'язнений журналіст Wall Street Journal з'ясував, хто в росії стоїть за репресіями
- 11:43
- росія випустила по Україні 93 ракети та 200 дронів, вразила електростанції ДТЕК
- 10:08
- Нібито український суд зобов’язав hromadske видалити розслідування про ворога українців Портнова, який є другом Офісу президента
- 09:50
- Ворог намагається Сили оборони в районі Успенівки, полковника Олександра Луценка знято з поста командувача ОТУ "Донецьк" - DeepState
- 08:00
- Бутусов: Існує загроза оперативного оточення Покровська
- 20:00
- У п'ятницю в Україні сніжитиме, буде вітряно
- 18:10
- Денис Казанський: Російські "захисники канонічного православ’я"
- 17:07
- Командування безграмотно організовує оборону навколо Покровська, що дозволить рф оточити місто, - Бутусов
- 16:02
- Чому "вибори весною" це афера або підготовка до шахрайства
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.