У Польщі збільшується кількість студентів з України, лише 9% з них планують повертатися додому

|
Версия для печатиВерсия для печати

Польський Інститут публічних справ повідомив, що за три останніх роки кількість студентів з України зросла в Польщі з майже 10 тисяч до 35 тисяч 584 осіб.

Саме стільки молодих людей з України навчалося у Польщі протягом 2016⁄2017 навчального року, повідомляє Польське Радіо.

Згідно з опитуваннями, українці обирають країну над Віслою тому, що тут нижчі витрати на життя, ніж в інших країнах; існує перспектива навчання без оплати чи з пільгами в оплаті; можна легше потрапити на навчання; існує можливість після закінчення вишу знайти роботу за спеціальністю; а також тому, що на даному відділі чи у даній вищій школі добра якість освіти.

Інститут публічних справ звертає увагу, що хоча українці й мають, теоретично, деякі пільги в справах отримання візи чи роботи, та все ж, на практиці, студенти часто зустрічаються з певними труднощами.

Українські студенти на запитання, що могло б сприяти приїзду їхніх земляків на навчання до Польщі, говорили про: надання стипендії, допомогу у питанні працевлаштування та забезпечення юридичних порад.

Більшість студентів, які навчаються в Польщі, утримують батьки. Згідно зі статистикою, українські студенти отримують 1 тисячу 900 стипендій.

Лише 9% українських студентів планують повертатися додому. 29% хочуть переїхати в іншу країну ЄС, 28% українських випускників польських вишів хочуть залишитися в Польщі. А 26% студентів ще не знають, куди вони поїдуть.

Серед тих, хто хоче залишатися в Польщі, головні причини цього рішення: вища зарплата, кращі умови життя та добрі можливості працювати за фахом.

Опитування українських студентів було проведено серед понад 1000 осіб в Інтернеті з 28 березня по 4 травня 2018 року.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]