У світі пандемії приборкують карантином і максимальним тестуванням, а не введенням надзвичайного стану, - Сюмар

|
Версия для печатиВерсия для печати

Заява міністра охорони здоров’я Ємця про необхідність введення надзвичайного стану є першим кроком для запровадження такого режиму в країні у зв’язку з пандемією коронавірусу. Про цьому інші країни світу приборкують епідемію перш за все карантином і максимальним тестуванням громадян, а не заходами, які передбачає режим надзвичайного стану, – приміром, комендантська година, вилучення транспортних засобів чи обшуки помешкань.

Про це народна депутатка фракції "Європейська Солідарність" Вікторія Сюмар написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Вчора міністр Ємець виступив за впровадження надзвичайного стану. Декілька речей про надзвичайний стан (далі НС), які треба знати нині кожному. Отже, пандемія справді є підставою для впровадження НС. Причому у разі пандемії Президенту навіть не треба збирати РНБО, бо пропозиції вносить Кабінет міністрів. Тому – заява Ємця справді була першим кроком до надзвичайного стану.

Далі має бути рішення Кабміну, Указ Президента і засідання Ради упродовж 48 годин", – написала Сюмар.

Депутатка нагадала, що надзвичайний стан передбачає примусове вилучення майна як у юридичних, так і у фізичних осіб; особливий режим в’їзду-виїзду. (Це означає на практиці, що в місто вас пускатимуть за особливими перепустками, і що для більшости це буде заборонено); огляд транспортних засобів та обмеження руху; заборона будь-яких масових акцій, заходів, страйків.

Крім того, надзвичайний стан передбачає особливий розподіл продуктів харчування чи предметів першої необхідності (сподіваюся, до продуктових карток не дійде…); квартирна повинність для юридичних осіб для тимчасового розміщення.

Сюмар наголосила, що наступні норми при пандеміях не мають використовуватися, але нині вони активно обговорюються: перевірка документів або огляд житла, транспорту чи службових приміщень; вилучення зброї у громадян; комендантська година.

Правовий режим надзвичайного стану вводиться на 30 днів, і може бути продовжено до 60 днів.

Вона також зазначила, що азійські країни (не Китай) приборкали епідемію карантином для тих, хто прибуває в країну, тестуванням всіх з метою виявлення безсимптомнихних носіїв і їх ізоляцією; відстежуванням всіх контактів хворих і ізоляцією контактних осіб.

"Держава відстежує дотримання карантину цими особами простим додатком у смартфон, який фіксує місцезнаходження людини. Порушення передбачають жорстку відповідальність.

Цим шляхом пішли і США, які почали масове тестування і ізоляцію інфікованих та контактних осіб. Тому там за вчора майже 14 тис виявлених інфікованих.

В нас же – 250 тис. експрес тестів, які лише при наявності симптомів можуть дати якийсь результат і перспективи введення надзвичайного стану. Наскільки це співпадає з тими методами боротьби, які довели свою ефективність – судити вам", – додала Сюмар.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]