Про це народна депутатка фракції "Європейська Солідарність" Вікторія Сюмар написала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
"Вчора міністр Ємець виступив за впровадження надзвичайного стану. Декілька речей про надзвичайний стан (далі НС), які треба знати нині кожному. Отже, пандемія справді є підставою для впровадження НС. Причому у разі пандемії Президенту навіть не треба збирати РНБО, бо пропозиції вносить Кабінет міністрів. Тому – заява Ємця справді була першим кроком до надзвичайного стану.
Далі має бути рішення Кабміну, Указ Президента і засідання Ради упродовж 48 годин", – написала Сюмар.
Депутатка нагадала, що надзвичайний стан передбачає примусове вилучення майна як у юридичних, так і у фізичних осіб; особливий режим в’їзду-виїзду. (Це означає на практиці, що в місто вас пускатимуть за особливими перепустками, і що для більшости це буде заборонено); огляд транспортних засобів та обмеження руху; заборона будь-яких масових акцій, заходів, страйків.
Крім того, надзвичайний стан передбачає особливий розподіл продуктів харчування чи предметів першої необхідності (сподіваюся, до продуктових карток не дійде…); квартирна повинність для юридичних осіб для тимчасового розміщення.
Сюмар наголосила, що наступні норми при пандеміях не мають використовуватися, але нині вони активно обговорюються: перевірка документів або огляд житла, транспорту чи службових приміщень; вилучення зброї у громадян; комендантська година.
Правовий режим надзвичайного стану вводиться на 30 днів, і може бути продовжено до 60 днів.
Вона також зазначила, що азійські країни (не Китай) приборкали епідемію карантином для тих, хто прибуває в країну, тестуванням всіх з метою виявлення безсимптомнихних носіїв і їх ізоляцією; відстежуванням всіх контактів хворих і ізоляцією контактних осіб.
"Держава відстежує дотримання карантину цими особами простим додатком у смартфон, який фіксує місцезнаходження людини. Порушення передбачають жорстку відповідальність.
Цим шляхом пішли і США, які почали масове тестування і ізоляцію інфікованих та контактних осіб. Тому там за вчора майже 14 тис виявлених інфікованих.
В нас же – 250 тис. експрес тестів, які лише при наявності симптомів можуть дати якийсь результат і перспективи введення надзвичайного стану. Наскільки це співпадає з тими методами боротьби, які довели свою ефективність – судити вам", – додала Сюмар.
На цю тему:
- МОЗ оприлюднило обмеження під час похоронів померлих від COVID-19
- На охорону здоров'я в Україні витрачається менше коштів, ніж на держапарат - Дубілет
- 14 нових випадків захворювання COVID-19 зафіксовано в Києві за добу, всього хворих 24, - Кличко
- САП розслідує зловживання службових осіб Кабміну, які проігнорували лист глави РНБО про заборону експорту товарів медпризначення, - заступник генпрокурора
- МОЗ спростувало фейк про можливість зараження Covid-19 через їжу
- До двох років на подолання коронавірусу може знадобитися Європі - китайський експерт
- Українська наукова експедиція не змогла дістатися Антарктиди через коронавірус
- Коронавірусом заразилися 20% медиків Італії – ООН
- За результатами досліджень в Україні підтвердили 73 випадки COVID-19
- Довідник із лікування Covid-19 від китайських лікарів опубликовано: що потрібно знати про коронавірус