У Туркменістані у дитячих садках заборонили показ мультфільмів російською мовою

|
Версия для печатиВерсия для печати

У дитсадках Лебапської області Туркменістану заборонили показувати мультфільми російською мовою.

Про це повідомляє видання "Настоящее время" з посиланням на джерело.

За його даними, до дитячих садків Фарапського, Дяневського та Дарганатинського районів із перевіркою приїхали інспектори з Ашхабада. "Інспектори звинуватили виховательок у тому, що вони показували дітям мультфільми російською мовою, і звільнили їх. Завідувачі отримали суворі догани", – сказав він.

Керівництво дитячих садків попередили, що вихованцям можна показувати мультфільми лише туркменською мовою. Перевіряючі також звернули увагу на зошити та альбоми для малювання із зображенням героїв зарубіжних фільмів. Вихователям було наказано використовувати альбоми з туркменськими видами чи ахалтекінськими кіньми. "Навіть якщо слово "зошит" на обкладинці написано російською ("тетрадь" - А.), його не можна використовувати", - стверджує джерело видання.

Крім того, влада знімає оголошення та інструкції російською мовою на вокзалах та в аеропортах, а також усередині транспортних засобів. Тепер все має бути туркменською мовою, каже кореспондент туркменської служби Радіо Свобода.

У Туркменістані національна мова – туркменська, статус російської ніяк не позначений. У країні працює лише одна школа з викладанням російською, також є російські класи в школах Ашхабада та інших обласних центрів.

У вересні 2020 року у школі №64 міста Ашхабада закрили класи з російською мовою навчання. Це рішення влада пояснила тим, що школа змінила свій статус.

Нещодавно в Туркменістані, за даними Turkmen.news, ухвалили закон про поштовий зв'язок, який зобов'язує оформляти поштові відправлення тільки туркменською мовою. У законі, що діяв до цього, від 2010 року мова відправлення пошти не регулювалася, написані російською мовою листи доходили до адресатів.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Новини

Важливо

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]