У Венедіктової можуть затягувати розслідування проти Грановського
Журналісти програми «Схеми» виявили низку фактів, які можуть свідчити про те, що Офіс генерального прокурора затягує розслідування справи щодо завдання 93 мільйонів гривень збитків державному «Одеському припортовому заводу», де в якості ймовірного організатора схеми фігурує колишня помічниця Олександра Грановського і досліджується роль самого колишнього народного депутата як можливого учасника.
Зокрема, це раптова заміна прокурорів, відмова у проведенні обшуку та бездіяльність щодо оголошення помічниці екснардепа у міжнародний розшук – йдеться у матеріалі «Схем» (проєкт Радіо Свобода та «UA:Перший»). В Офісі генпрокурора на запит редакції прокоментували лише питання щодо невнесення підозрюваної експомічниці до бази Інтерполу, пояснивши, що мають провести ще додаткову перевірку.
Журналісти виявили, що Офіс генпрокурора досі не погодив внесення колишньої помічниці Олександра Грановського Ольги Ткаченко в базу Інтерполу.
НАБУ повідомило Ткаченко про підозру у березні 2020 року, але заочно, оскільки вона не перебувала в Україні. Після чого детективи звернулись до Офісу генерального прокурора з проханням погодити документи, щоб довірену особу екснардепа внесли до бази Інтерполу, що допомогло би встановити її місцезнаходження за кордоном та дало би можливість українським правоохоронцям запитувати про її екстрадицію.
Восени минулого року Окружний адміністративний суд фактично ці дії заборонив – через скаргу адвокатів Ткаченко. Після апеляції у січні 2021 року детективи НАБУ та прокурори САП повернули це право.
«З моменту, коли рішення суду фактично вивільнило руки підлеглим Венедіктової, минуло майже пів року, та інформація про розшук Ольги Ткаченко в базі Інтерполу так і не з’явилася», – йдеться у розслідуванні.
Крім того, як стало відомо журналістам, генпрокурорка не погодила обшуки в адвокатській компанії Equity, що раніше мала назву FCLex, юристи якої діяли в інтересах самого Грановського та його бізнес-партнерів.
«Схеми» неодноразово фіксували зустрічі нардепа з юристами цієї фірми, а сам Грановський на виборах до Верховної Ради у 2019 році вказував одного з юристів Equity своєю довіреною особою. Також ті ж самі адвокати представляли інтереси бізнес-партнерів нардепа, водночас Грановський все спростовував.
Також Ірина Венедіктова вирішила змінити групу прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які здійснюють процесуальний нагляд за розслідуванням щодо ОПЗ – після того, як очільник НАБУ Артем Ситник публічно повідомив, що вже існує проєкт підозри Грановському у цій справі.
Старшим групи, за рішенням генпрокурорки, призначили Василя Кричуна. Він відомий тим, що закрив так звану справу «рюкзаків Авакова» – щодо закупівлі неякісних наплічників для Нацгвардії, де фігурував син тодішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександр.
«Схеми» скерували запит до Офісу генпрокурора з питаннями щодо кожного зі згаданих фактів ймовірного затягування розслідування. У відомстві відповіли тільки на одне питання. В ОГП послалися на інше судове рішення, яким прокурорів Офісу генпрокурора зобов’язали провести додаткову перевірку – щодо обґрунтованості оголошення Ткаченко у міжнародний розшук. А вже по її завершенню, йдеться у відповіді Офісу, будуть вирішувати питання про погодження внесення експомічниці Грановського до бази Інтерполу. На запитання про раптову заміну прокурорів та відмову у проведенні обшуку в юридичній фірмі в Офісі генпрокурора не відповіли, пославшись на таємницю досудового розслідування.
Грановський перебуває за межами України. Виїхав, за даними «Схем», наприкінці 2019 року. Журналісти звернулись до нього за коментарем, але колишній нардеп на дзвінки та повідомлення наразі не відреагував.
Раніше він заперечував причетність до можливих порушень. «Я не параноїк зовсім, але коли опонентам треба про щось говорити, вони знаходять Ткаченко», – говорив Грановський.
НАБУ та САП на запит журналістів відмовились коментувати хід розслідування, посилаючись на таємницю слідства.
«Одеський припортовий завод» – українське державне підприємство із виробництва мінеральних добрив. За версією слідства, ці добрива завод продавав наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових, ці факти стосуються подій 2015 року. Згадана компанія потім перепродавала цю продукцію іноземним фірмам за конкурентними цінами. Таким чином ОПЗ, за версією НАБУ, були завдані збитки на суму 93 мільйони гривень.
Організатором цієї схеми офіційне слідство вважає Ольгу Ткаченко, яка працювала помічницею народного депутата Олександра Грановського, а згодом була призначена членом правління заводу. Колишній нардеп у цій справі наразі офіційного процесуального статусу не має, але детективи в рамках слідства досліджують його роль як можливого учасника схеми, з яким Ткаченко могла координувати свої дії.
В тему:
- Венедиктова стреляет Украине «в обе ноги»
- Венедіктова призначила куратором слідства у справі Медведчука ексчлена ГО "Український вибір"
- Соратник Медведчука у ОГПУ позбавив доступу до держтаємниці прокурора, який веде справу MH17
- «Слитые» дела для Венедиктовой (из практики воровского быдла)
- О чем Венедиктова солгала в Верховной Раде
- За это беззаконие платит вся страна. Как Венедиктова спасает «нужных людей» от тюрьмы
- Венедіктова заблокувала відкриття провадження щодо "слуги народу" Халімона - "Схеми»
- Ирина Венедиктова: белые пятна в декларации и тайные бизнес-связи семьи генпрокурорши
- «Берегиня неприкасаемых». Из жизни депутатско-прокурорской дряни
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю дощ і сніг - на заході та півночі України
- 18:00
- Повернення на службу після СЗЧ або дезертирства: президент підписав закон
- 17:34
- Президент підписав історичне підвищення податків в Україні
- 16:44
- У Львові на честь Ірини Фаріон перейменували вулицю
- 15:37
- Нідерланди "поставили на паузу" передачу Gripen Україні
- 14:21
- Повітряні сили атаку рф: збито 90% крилатих ракет, але є 12 влучань в енергооб'єкти
- 13:36
- Як працює лізинг нового авто в Україні
- 12:02
- Майно родичів ексміністра Ставицького нібито знову арештували, але ОГП не називає ані дату арешту, ані номера рішення суду, ані кримінальної справи
- 11:03
- SBS: Південна Корея відмовила Україні у продажі зброї
- 10:12
- Ракети росіян руйнують енергетику України (подробиці)
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.