Уряд восени можуть відправити у відставку, щоб позбутись Авакова

|
Версия для печатиВерсия для печати

Восени уряд Дениса Шмигаля можуть відправити у відставку, щоб заодно звільнити міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який обіймає цю посаду ще з 2014 року і пережив уже дві відставки уряду лише за Зеленського.

Про це йдеться у статті "Української правди" "Ідеальна відставка: звільнити Шмигаля, щоб позбутись Авакова".

Пряма мова одного з топчиновників Зе!команди: "Я бачу якусь емоційну втому "першого" від всього Кабміну. На Банковій висить в повітрі, що восени треба уряд перезавантажити, тому що майже до всіх є питання. І до Лазебної, і до Тарана, і до Абрамовського і до решти".

Про те, що восени можуть "спровокувати маленьку урядову кризу і зняти Кабмін" говорять і в уряді.

Автори статті зазначають, що "окрім розсинхрону Зеленського і Кабміну" загалом, є ще одна річ, яка може підштовхнути президента до перезапуску уряду – відставка всього Кабміну може стати найбільш реальним сценарієм для звільнення Арсена Авакова. 

За словами співрозмовників видання, главу МВС "давно хочуть посунути", але зробити це непросто.

Зазначається, що, по-перше, за 7 років керівництва потужним силовим відомством Аваков має "компромат на всі політичні сили країни", по-друге, завдяки своєму досвіду вибудував серйозне лобі у парламенті – його симпатики є у групі "За майбутнє", серед депутатів з "Довіри", у "Слузі народу" і "Батьківщині". 

А, по-третє, Авакова, часом з безвиході, підтримує стара еліта, в тому числі і представники великого бізнесу. 

За таких умов міністр внутрішніх справ дозволяє собі при всіх критикувати чергові санкції чи закон про олігархів на засіданнях РНБО, що відверто дратує нову команду.

Крім того, медійний і електоральний негатив від Авакова поступово починає йти в мінус самому Зеленському.

Особливо це стосується справи про вбивство журналіста Павла Шеремета – оскільки акції прихильників обвинувачених проходять на Банковій, а постійні запитання про достатність доказів, про особисту відповідальність ставлять саме Зеленському.  

За словами співрозмовників видання, кілька місяців тому глава Офісу президента Андрій Єрмак "доволі серйозно намагався придумати, як відправити Авакова у відставку" і навіть давав вказівки Татарову шукати кандидатів.  

Автори статті зазначають, що варіантів вирішення питання глави МВС лишається два: або мирно розійтись, або зняти весь чинний уряд, і "загубити Авакова" дорогою в новий. 

Водночас співрозмовники видання, близькі до міністра внутрішніх справ, переконані, що наразі саме відсутність реальної кандидатури є головною причиною, чому Зеленський поки нічого не змінює.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]