В Україні аномально зменшується кількість пенсіонерів

|
Версия для печатиВерсия для печати

За останні 5 років кількість пенсіонерів в Україні зменшується аномальними темпами, при цьому, не зважаючи на зменшення кількості осіб пенсійного віку, пенсійне законодавство в країні рухається лише в напрямок погіршення.

Це випливає з даних Пенсійного фонду, Держстату та платформи відкритих даних Опендатабот, пише ZN.UA.

Так, згідно з даними Держстату, в 1996 році в Україні налічувалося 14,4875 млн пенсіонерів. І, наприклад, станом на 1997 рік їх кількість зменшилася лише на 300 осіб - до 14,4872 млн.

Вперше кількість пенсіонерів в країні впала менш ніж 14 млн в 2007 році. У той рік їх кількість склала 13,9368 млн осіб. Але надалі протягом 8 років суттєвого коливання не спостерігалося. Так, наприклад, станом на 2014 рік в Україні проживало 13,5333 млн пенсіонерів.

Вперше суттєвий спад кількості пенсіонерів був зафіксований у 2015 році, коли кількість людей пенсійного віку за рік скоротилася в Україні з 13,5333 до 12,1472 млн осіб. Втім, цей спад можна було б пояснити тим, що Держстат перестав враховувати пенсіонерів, що проживають на окупованих територіях Криму та ОРДЛО. Хоча, пенсії мешканцям окупованої частини Донбасу продовжували нараховуватися.

Менше ніж 12 млн пенсіонерів в Україні вперше було зафіксовано в 2017 році - 11,9562 млн осіб.

А станом на 2021 рік кількість осіб пенсійного віку зменшилася до 10,8811 млн осіб.

Попри зменшення навантаження на Пенсійний фонд, за останні роки не відбулося підвищення якості життя решти пенсіонерів. Хоча середня пенсія за останнє п'ятиріччя збільшилася вдвічі, вона все ще становить менше ніж 150 доларів (3915 грн).

"Важливо розуміти, що середня цифра не дуже чітко відбиває реальність. Насправді 50% пенсіонерів — тобто кожен другий із 10,9 млн — одержують менше ніж 3000 гривень (110 дол.). Пенсію понад 10 тис. грн (370 дол.) отримують лише 4,3% українців", - йдеться, зокрема, в аналітиці Опендатабот.

Крім того, з 2018 року в Україні діє закон про пенсійне страхування, який щорічно підвищує планку страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію. Як результат, з 2028 року для виходу на пенсію у 60 років українському громадянинові потрібно буде мати 35 років стажу. Тим, у кого стажу не вистачає, доведеться працювати ще кілька років. Якщо до 65 років не набереться навіть 25 років стажу, то пенсії не буде взагалі, натомість надаватиметься соціальна допомога.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]