В Україні вже майже не карають за напади на журналістів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Нападників на журналістів стали рідше притягувати до відповідальності, при цьому призначені за напади покарання неспівмірні з самими злочинами.

Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.

«Лише незначна частина справ, порушених за статтею про перешкоджання журналістській діяльності, доходить до суду. А навіть якщо суд виносить вирок — покарання для зловмисників — неспівмірне з самим злочином», — йдеться в повідомленні.

Згідно з даними Прокуратури щодо розслідування злочинів проти журналістів, у 2015 році до суду було доведено 15 справ, у 2016 році — 12, а в 2017 — лише 3.

«Це близько 7 відсотків від порушених проваджень», — сказав секретар НСЖУ Валерій Макеєв.

Він також навів приклад, коли за побиття редактора однієї з газет дерев’яною битою винний отримав лише покарання у вигляді штрафу в кількасот гривень, при цьому слідство тривало 2 роки.

За даними НСЖУ, з початку року сталося близько півсотні випадків фізичної агресії щодо журналістів.

View image on Twitter

 

 

Повідомляється, що поліція та Генпрокуратура неохоче порушують справи за ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) ККУ, бо «їм простіше розглядати ці випадки як просте хуліганство».

На фото: авто, в якому загинув Павло Шеремет

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]