Ватажок суддівської мафії Вовк, Портнов та ОП скинули голову Ради суддів

|
Версия для печатиВерсия для печати

Голова Окружного адміністративного суду Києва Павло Вовк та керівництво Адміністрації президента Володимира Зеленського, а також проросійський політик Андрій Портнов ймовірно впливали на зміну очільника головного органу суддівського самоврядування, Ради суддів України Олега Ткачука, яке відбулося у липні 2019 року. 

 Про це йдеться в розслідуванні «Як суддя Вовк і Адміністрація Зеленського скинули голову Ради суддів» агенції «Слідство.Інфо».

Журналісти отримали копії так званих «плівок Вовка» — таємні записи розмов з кабінету голови Окружного адмінсуду Києва, які викривають політичну корупцію та захоплення влади суддею Вовком та його колегами.

З отриманих плівок випливає, що Вовк та його співрозмовники у травні-липні 2019 року координували звільнення Олега Ткачука з посади голови Ради суддів України, та просували «зручну» кандидатуру на його місце. Із записів можна зробити висновок, що такою кандидатурою спершу міг бути Вадим Бутенко, на той час заступник Ткачука. 

Крім того, свої дії Павло Вовк координував із високопосадовцем часів Віктора Януковича, проросійським політиком Андрієм Портновим, та із Адміністрацією президента, зокрема, ймовірно із тодішнім заступником її керівника Русланом Рябошапкою. Із плівок випливає, що саме суддя ОАСК координував зустріч Бутенка із представниками АП.

«Цю ідею просували ми вдвох, я й Андрій, ще є такий Портнов. Ось. Він, але ми з ним не координували щодо того, що я хотів розширену зустріч, а він хотів, щоб Вадику (Вадиму Бутенку – ред.) дали повноваження. […] Я вважав, що Рябошапка сам відфільтрує це питання. Коротше, в результаті, що вийшло: Вадик зараз на зустрічі, Вадик там, на зустрічі, щоб якось зробити з цього картинку», — казав у телефонній розмові Павло Вовк.

Журналісти зазначають, що зустріч була настільки контрольованою суддею Вовком, що він навіть давав телефонні вказівки заступнику голови РСУ Вадиму Бутенку, до якого входу в Адміністрацію президента він мав прийти. 

Після цієї розмови 19 червня 2019 року була опублікована фотографія заступника голови АП Руслана Рябошапки та Вадима Бутенка, які тиснуть один одному руки. 

На подальших записах чути, що суддя ОАСК Вовк та його співрозмовники були впевнені у потребі звільнення голови Ради суддів Олега Ткачука, але щодо кандидатури, яка займе його місце, такої впевненості у них вже не було. Це було ймовірно повʼязано із спробою зібрати голоси у самій Раді під звільнення чинного тоді голови.

«Як я припускав, питання тактичного плану щодо Вадика. Він каже: дивись, є чітко групи людей, які кажуть так: ми готові проти Олега (Ткачука — ред.) голосувати. Але ми чітко говоримо, якщо ти це пов’язуєш із Вадиком, ми не даємо голоси», — наводять журналісти пряму мову Вовка.

Згодом Олег Ткачук заявив про тиск на Раду суддів з боку нової влади, та обіцяв звернутися до правоохоронних органів. 

Як розповів Ткачук у коментарі журналістам «Слідства.Інфо», заступник голови Адміністрації президента Руслан Рябошапка особисто дзвонив суддям, намагаючись на них тиснути.

Однак 5 липня на засіданні Ради Олег Ткачук склав повноваження. Новим очільником органу суддівського самоврядування став Богдан Моніч, а Вадим Бутенко залишився на посаді заступника.

«Аргумент»


В тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]