Верховний суд повернув прокурора Петрова в справу Мартиненка
Сьогодні Верховний суд під головуванням Андрія Чистика задовольнив скаргу прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) на рішення Київського апеляційного суду. В становивши, що апеляція вийшла за межі своїх повноважень, коли вирішувала, чи повертати прокурора Андрія Перова до справи екснардепа Миколи Мартиненка.
Про це йдеться у повідомленні Центру протидії корупції.
“Верховний суд став на сторону закону та скасував незаконне рішення апеляції. Тепер уже Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду буде вирішувати, чи повертати прокурора Перова у справу Мартиненка”, — коментує юрист Центру протидії корупції Андрій Савін.
Так, у вересні 2018 року перед початком розгляду справи Мартиненка Шевченківський суд відвів Перова на основі догани Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП). Тоді судді побачили упередженість у тому, що прокурора покарали за заявою адвокатів екснардепа.
КДКП оголосила догану Перову за грюк дверима, але згодом це абсурдне покарання скасував Верховний суд.
У зв’язку з тим, що єдина обставина для відводу Перова була скасована судом, САП просила переглянути відвід, однак Шевченківський суд зрештою став на бік Мартиненка.
Рішення про відмову повернути Перову у справу оскаржувалося, але Київський апеляційний суд також посприяв адвокатам. Він скасував рішення Шевченківського суду, але вигадав нові причини начебто упередженості прокурора Перова.
“Київський апеляційний суд банально “підіграв” адвокатам Мартиненка, яким так заважав прокурор Перов. Проте судді апеляції порушили закон, прийнявши до уваги нові факти адвокатів, чому прокурор не може бути у справі”, — додає Андрій Савін.
Відповідно, сьогодні Верховний суд взяв до уваги ці обставини та вирішив, що справа щодо відводу Перова зі справи Мартиненка має ще раз слухатися в апеляції. Ця апеляція буде у ВАКС.
Нагадаємо, Микола Мартиненко та його спільники обвинувачується у розкраданні майже 700 млн гривень із двох державних підприємств Східного гірничо-збагачувального комбінату і Національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом”. 2 жовтня 2019 року цю справу передали до новоствореного Вищого антикорупційного суду, де її почнуть слухати заново.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 14:07
- Економіст Дубровський: "Політика" влади - економічна шизофренія
- 13:01
- Рада різко підвищила акцизи на сигарети
- 12:48
- Рада скасувала антиконституційне збільшення податків для ФОП "заднім числом"
- 12:23
- Закон про компенсації для переселенців за знищене житло ухвалила Рада
- 12:03
- Краху режиму Асада поки не буде: що відбувається в Сирії зараз
- 11:18
- рф готує наступ на Херсон, підготувала 300 човнів для перетину Дніпра
- 10:01
- "Ще нічого не втрачено": чесне інтерв'ю замкомбрига 68-ої бригади Явора з Покровського напрямку
- 08:00
- Ворог ще більше стиснув кільце навколо Курахового (КАРТИ)
- 20:00
- У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
- 19:21
- ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.