Влада після Майдану рік реагувала на розслідування, зараз - ні, — журналіст

|
Версия для печатиВерсия для печати

Перший рік після Майдану, коли політики тільки освоювалися на своїх місцях, керівники державних підприємств тільки прийшли до влади, постмайданна влада ще реагувала, вони боялися, це було ударом по репутації. Зараз відбувається розчинення результатів розслідування в сумнівних коментарях під публікаціями, сюжетами, справжньої реакції немає.

Про це в ефірі Громадського радіо розповіла переможниця Національного конкурсу журналістів-розслідувачів та спеціальних репортажів «Межигір’я-Фесту-2017» Аліса Юрченко.

Окрім того, журналістка розповіла, що під час розлідування виявляється, що до шахрайських маніпуляцій влади вдаються державні органи, які створені для того, щоб їм протидіяти. В якості прикладу вона навела розслідування стосовно гучного скандалу, коли народні депутати заявили про те, що начебто система електронного декларування може бути легко зламана будь-ким. «Ми вирішили це перевірити. На той момент ми мали докази від програмістів, що цього не відбулося», — говорить журналістка.

Аліса Юрченко зізнається, що найбільше її здивувала відсутність реакції відповідальних осіб: «Ідеться не просто про те, що депутати маніпулюють, говорячи про те, що система на той момент була мотлохом, ні від чого не захищала. Вони задіяли в цій маніпуляції державне підприємство „УСС“, дуже впливову структуру Держспецзв’язку. Обидві ці структури пов’язані з СБУ. Для того, щоб дискредитувати систему електронних декларацій задіяли державні органи. Систему не ламали. Вони увійшли зі справжнім ключем. Коли видавали цей ключ, його навмисне видали під цей ідентифікаційний номер. Це зробило державне підприємство „УСС“. Коли ми звернулися до держаного підприємства з проханням зробити експертизу ключа, вони сказали, що у них якісь проблеми з розцінками на цю послугу, вони не можуть її провести».

За її словами, якщо в перший рік після Майдану були відсторонення, внутрішні розслідування, інколи — звільнення і покарання.  То «зараз ми бачимо, що вони (влада, — ред.) виробили іншу тактику. Якщо вони розуміють, що є розслідування, яке повинне мати серйозні наслідки, в цьому зацікавлена коаліція, президентська фракція, „Народний фронт“, відбувається розчинення результатів розслідування в сумнівних коментарях під публікаціями, сюжетами, справжньої реакції немає».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]