Володимир Горбулін: Ніколи ще медіа Росії не були настільки інфіковані «вірусом сказу»

|
Версия для печатиВерсия для печати

7 листопада на конференції «Уроки гібридного десятиліття» перший віце-президент Національної академії наук України та радник діючого президента Володимир Горбулін розповів про підривну роботу Росії в інформаційному просторі України, зазначивши, що ніколи ще медіа Росії не були настільки інфіковані «вірусом сказу».

Про це повідомляє detector.media.

Володимир Горбулін наголосив, що гібридна війна Росії проти України вийшла далеко за межі регіональної проблематики. І хоча елементи агресії, які зараз застосовує РФ не є новими, унікальність полягає в їхній узгодженості, динамічності та гнучкості застосування.

«Росія постійно вдосконалює свої можливості у цій сфері. Наприклад, нещодавно Кремль підняв питання про необхідність створення Генерального штабу інформаційної безпеки. Світ ще такого не знав. Все це дуже вписується у схеми, які так полюбляють основні ідеологи та ініціатори гібридної війни — Путін та Сурков. Головний урок гібридної війни, який ми і наші союзники маємо вивчити: підривна робота не зупиняється ні на мить. Без пауз та вихідних», — підкреслив аналітик.

Він наголосив, що гібридна війна перевернула сучасні інформаційний та гуманітарний простори. І, оскільки в інформаційній війні не гинуть люди, вона виявляється соціально прийнятною. Населення здебільшого не бачить у цьому для себе загрози. На думку пана Горбуліна, таким чином непомітно відбувається повернення до війни ідей та смислів, що було притаманно Холодній війні.

«Росія намагається перетворити Україну на своєрідний кіберполігон, атакуючи критичну інфраструктуру, фінансовий сектор, енергетику, транспорт... Ніколи ще засоби масової інформації в Росії не були настільки інфіковані своєрідним "вірусом сказу". Агресія в інформаційному просторі та конфліктогенність — це той продукт, який Росія активно намагається експортувати не лише до України, але й до Європи та США. Вона підтримує руйнівні наративи, спрямовані проти України та демократичних держав. Росія активно використовує переваги інтернету, застосовуючи масові атаки в соціальних мережах. Згадаємо їхню "фабрику тролів". В Україні для посилення розбрату та ненависті також використовуються досить чутлива релігійна тема», — сказав Володимир Горбулін.

Нагадаємо, під час конференції Президент України Петро Порошенко зазначив, що частиною гібридної війни є спроби РФ дестабілізувати ситуацію всередині інших країн. Крім того, елементами такої агресії є економічна блокада, розпалювання соціальних, етнічних конфліктів, вплив через релігійні організації тощо. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]