Володимир Горбулін: Ніколи ще медіа Росії не були настільки інфіковані «вірусом сказу»

|
Версия для печатиВерсия для печати

7 листопада на конференції «Уроки гібридного десятиліття» перший віце-президент Національної академії наук України та радник діючого президента Володимир Горбулін розповів про підривну роботу Росії в інформаційному просторі України, зазначивши, що ніколи ще медіа Росії не були настільки інфіковані «вірусом сказу».

Про це повідомляє detector.media.

Володимир Горбулін наголосив, що гібридна війна Росії проти України вийшла далеко за межі регіональної проблематики. І хоча елементи агресії, які зараз застосовує РФ не є новими, унікальність полягає в їхній узгодженості, динамічності та гнучкості застосування.

«Росія постійно вдосконалює свої можливості у цій сфері. Наприклад, нещодавно Кремль підняв питання про необхідність створення Генерального штабу інформаційної безпеки. Світ ще такого не знав. Все це дуже вписується у схеми, які так полюбляють основні ідеологи та ініціатори гібридної війни — Путін та Сурков. Головний урок гібридної війни, який ми і наші союзники маємо вивчити: підривна робота не зупиняється ні на мить. Без пауз та вихідних», — підкреслив аналітик.

Він наголосив, що гібридна війна перевернула сучасні інформаційний та гуманітарний простори. І, оскільки в інформаційній війні не гинуть люди, вона виявляється соціально прийнятною. Населення здебільшого не бачить у цьому для себе загрози. На думку пана Горбуліна, таким чином непомітно відбувається повернення до війни ідей та смислів, що було притаманно Холодній війні.

«Росія намагається перетворити Україну на своєрідний кіберполігон, атакуючи критичну інфраструктуру, фінансовий сектор, енергетику, транспорт... Ніколи ще засоби масової інформації в Росії не були настільки інфіковані своєрідним "вірусом сказу". Агресія в інформаційному просторі та конфліктогенність — це той продукт, який Росія активно намагається експортувати не лише до України, але й до Європи та США. Вона підтримує руйнівні наративи, спрямовані проти України та демократичних держав. Росія активно використовує переваги інтернету, застосовуючи масові атаки в соціальних мережах. Згадаємо їхню "фабрику тролів". В Україні для посилення розбрату та ненависті також використовуються досить чутлива релігійна тема», — сказав Володимир Горбулін.

Нагадаємо, під час конференції Президент України Петро Порошенко зазначив, що частиною гібридної війни є спроби РФ дестабілізувати ситуацію всередині інших країн. Крім того, елементами такої агресії є економічна блокада, розпалювання соціальних, етнічних конфліктів, вплив через релігійні організації тощо. 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади
10:01
Міністра Сольського викрили на заволодінні державною землею
09:01
Геть від москви: у Раду внесено проект про перейменування 340 топонімів у рамках дерусифікації

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]