Загальнонаціональний страйк "Народний ультиматум" розпочався у Білорусі

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Білорусі в понеділок, 26 жовтня, розпочався загальнонаціональний страйк "Народний ультиматум", анонсований опозицією.

Від ранку в Мінську на вулицях люди почали утворювати так звані ланцюги солідарності, люди перекривають дороги. Фото протестів з різних міст публікує місцеве видання TUT.by.

У Мінську страйкують студенти Білоруського державного медичного університету.

На підприємствах МТЗ і МЗТК активні робітники збирають у цехах людей на страйк.

Протестує також "Гродно Азот" - робітники збираються на вулиці біля входу на підприємство.

Працівники акціонерного товариства "Атлант", яке виготовляє побутову техніку, також збирають людей по цехах, скандують: "Долучайся!"

Тим часом на вулицях силовики відслідковують протестувальників.

"Їхав по МКАД, водії перекривають дорогу, приїхав екіпаж ДАІ, одну машину з першого ряду притиснули до узбіччя, чоловіка витягли насильно та поклали на землю. Опісля за рештою їхали цивільні машини з людьми в масках", - розповів свідок. 

Страйкує Парк високих технологій, у Гродні затримали мітингарів з підприємства "Гродно Азот". Їх близько 100 осіб. У Мінську на вулицях затримують учасників ланцюгів солідарності.

Учасники маршу, пенсіонери і студенти у Мінську підійшли до площі Якуба Коласа під крики "Чого ви тут сидите? Ідіть страйкувати!". Пообіді люди почали роходитися.

Нагадаємо, що 13 жовтня одна з лідерок білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила ультиматум Олександрові Лукашенку. Вона дала йому 13 днів на складання повноважень і мирну передачу влади, в інакшому разі Тихановська анонсувала загальнонаціональні страйки. Термін ультиматуму збіг учора, 25 жовтня.

Влада Білорусі готувала "мегамітинг" на підтримку Лукашенка на неділю, проте за кілька днів стало відомо, що його не буде. Офіційно це пояснювали міркуваннями безпеки та коронавірусом, проте незалежні та опозиційні ЗМІ писали, що люди з регіонів відмовлялися їхати, через що не могла набратися потрібна для "мегамітингу" кількість людей.

Учора вдень у Мінську на вхід і вихід закрили 12 станцій метро. Мобільні оператори повідомили, що на виконання розпоряджень держорганів "для загальнонаціональної безпеки" обмежують доступ до інтернету. 

Надвечір в Білорусі силовики знову вдалися до насильства щодо протестувальників. На традиційний недільний марш протесту правоохоронці стягли водомети, затримували журналістів і мітингарів. Протестувальники постраждали через застосування сльозогінного газу проти них і від шумових гранат. 

Фото: TUT.BY

На цю тему:
 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні короткочасні дощи усюди, крім заходу
19:43
В. о. керівника детективів БЕБ Ткачук став на бік злочинців з "тютюнової мафії". Це людина Татарова
18:04
Майно із церкви-фортеці на Хмельниччині вкрав піп упц (мп)
16:12
Замах на Фіцо: прем'єр у тяжкому стані, "найближчі години вирішальні"
16:09
"Відома львівська фабрика і фабрика відомого конвертатора з Києва": БЕБ проводить обшуки у чотирьох виробників сигарет
14:12
Дружина одеського судді підчас війни купила апартаменти в Маямі за 12 млн грн. Офіційних доходів на це сім'я не має
12:04
Українцям варто готуватися до колапсу на АЗС та різкого подорожчання автопалива – експерт
10:02
ЗСУ відійшли біля Лук'янців та Вовчанська на Харківщині
09:58
Президент України скасував візити до Іспанії та Португалії через ситуацію на фронті. Про це чомусь повідомляє CNN, а не речник Зеленського чи його "телемарафон"
09:01
Українські чиновники, політики, судді та прокурори мають багатомільйонну нерухомість в ОАЕ - розслідування Dubai Unlocked

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]