Замміністра Бернацька не повідомила про конфлікт інтересів, голосуючи за призначення в ДБР

|
Версия для печатиВерсия для печати

Заступниця Міністра юстиції Наталія Бернацька, яка входить до зовнішньої Конкурсної комісії Державного бюро розслідувань, двічі голосувала за призначення в ДБР Євгена Шевцова, Як з’ясували журналысти, підприємство дружини Євгена Шевцова, в якому той працював комерційним директором, платило юрфірмі Руслана Бернацького, чоловіка представниці Конкурсної комісії, за юричний аудит.

Про це йдеться у розслідуванні Данила Мокрика для програми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”.

Закон “Про запобігання корупції” прямо забороняє членам конкурсних комісій голосувати за кандидатів в умовах конфлікту інтересів - тобто персонального зацікавлення у прийнятті того чи іншого рішення. Втім, очевидно, саме такий випадок трапився під час конкурсу на керівні посади в Державному бюро розслідувань.

Зовнішня Конкурсна комісія, до якої входить Наталія Бернацька, 18 липня одноголосно обрала Євгена Шевцова керівником 1-го управління досудових розслідувань (усього таких управлінь в ДБР є три).

Окрім того, Євген Шевцов також проходив конкурс на посаду керівника управління оперативних розробок. Під час голосування на цю посаду за нього проголосував лише один член Конкурсної комісії - Наталія Бернацька.

При цьому Бернацька була відсутньою на обох співбесідах Євгена Шевцова.

На сьогодні Євген Шевцов є начальником одного з відділів Національної поліції. Перед цим, у 2016-2017 роках, він працював комерційним директором підприємства “Фінансова компанія “Леогеймінг Пей”.

Ця компанія належить дружині Євгена Шевцова - Альоні Шевцовій (дівоче прізвище - Дегрік). Офіційно це підприємство приймає оплати за комп’ютерні онлайн-ігри, на кшталт World of Tanks чи World of Warships.

Однак ще з осені минулого року “Леогеймінг Пей” разом із особисто подружжям Шевцових фігурують у кримінальному провадженні щодо відмивання коштів і виведення їх в Росію. “Громадянка Шевцова (Дегрік) А.В. у змові з Тимчак А.І., Гречаним О.А. та Шевцовим Є.О. створили протиправний механізм легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом”, - йдеться в одній з ухвал суду у цій справі.

Вже на початку цього року підприємство “Леогеймінг Пей” замовило юридичний аудит у фірми Integrites, власником і старшим партнером у якій є Руслан Бернацький - чоловік Наталії Бернацької, яка двічі проголосувала за Євгена Шевцова на конкурсі до ДБР.

Юридичний аудит компанії Альони і Євгена Шевцових, очевидно, виявився успішним для обох сторін. Його результати рекламувала і фірма Integrites у себе на сайті і в соцмережах, і фірма “Леогеймінг Пей”. Остання навіть подала рекламну публікацію в англомовне видання KyivPost.

“Проведений юридичний аудит підтверджує високі стандарти господарської діяльності компанії та професійний підхід її команди, які ми застосовуємо в нашій щоденній роботі”, - цитують у цих публікаціях Альону Шевцову. Такий успішний аудит може бути вагомим аргументом на користь підприємства у кримінальному провадженні.

До слова про Інтернет: Альона Шевцова у соцмережі Facebook дружить і з Наталією Бернацькою, і з Русланом Бернацьким.

Але в розмовах із журналістами BIHUS.Info і замміністра юстиції, і її чоловік запевнили: вони взагалі не знали, що компанія Шевцових є клієнтом фірми Integrites.

“Що таке “Леогеймінг Пей”? Ми обслуговуємо десь 500-600 підприємств. Ви думаєте, я можу знати, що це таке?” - спитав Руслан Бернацький.

Як виявилося, безпосередньо за юридичний аудит “Леогеймінг Пей" відповідав старший юрист фірми Integrites Антон Бабак. За його словами, співпраця з фірмою подружжя Шевцових на початку цього року. Це збігається із часом оголошення про Конкурс на керівні посади у ДБР, на який подав документи Євген Шевцов.

Членкиня Конкурсної комісії ДБР Наталія Бернацька також переконувала журналістів BIHUS.Info, що в її голосуванні за Шевцова не було конфлікту інтересів.

Втім, Закон “Про запобігання корупції” в питанні конфлікту інтересів виписаний таким чином, що Наталія Бернацька мала би повідомити голову Комісії ДБР або НАЗК “не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів".

Таке формулювання потрібне якраз для того, щоб посадовці, які приймають рішення, не могли згодом сказати, що просто “не знали" про конфлікт інтересів.

В НАЗК журналістам повідомили, що Наталія Бернацька не зверталася до Агентства за роз’ясненнями щодо можливого конфлікту інтересів у неї.

Голова Конкурсної комісії ДБР Роман Майданик також сказав BIHUS.Info, що не знає про можливий зв’язок між Барнацькою і Шевцовим. “В мене такої інформації немає", - запевнив він.

Сам Євген Шевцов від коментаря у телефонній розмові відмовився.

Якби суд довів порушення з боку Наталії Бернацької в голосуванні за Шевцова, їй загрожувало б лише адміністративне покарання штрафом до 7 тис. грн.

Також суд міг би й скасувати голосування Наталії Бернацької за Євгена Шевцова. Наразі ж сама наявність такого конфлікту інтересів суперечить щонайменше Регламенту Конкурсної комісії, яка має приймати свої рішення за принципами “незалежності, об’єктивності і обгрунтованості".

Нагадаємо, що на час написання цього матеріалу між директором ДБР Романом Трубою і зовнішньою комісією триває політичний конфлікт. Відтак Труба досі не призначив на посади Євгена Шевцова та інших 26 переможців конкурсу.

Переможців конкурсу Комісія визначила ще 2 місяці тому, 18 липня.

Тим часом Наталію Бернацьку 20 вересня Верховна Рада обрала членом Центральної виборчої комісії за квотою “Народного Фронту".

Раніше журналісти BIHUS.Info опублікували матеріал про те, що на конкурсних співбесідах Комісія не запитувала одіозних кандидатів про скандальні або суперечливі моменти у їхній біографії і про їхню доброчесність.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]