Журналісти-розслідувачі підтвердили тільки 3,8 млрд повернутих коштів із 10-и заявлених Луценком

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Генпрокуратури немає якісної системи реального підрахунку збитків державного бюджету і повернутих коштів.

Про це заявили у четвер, презентуючи результати дослідження, журналіст Олекса Шалайський, нардеп Віктор Чумак і керівник Центру протидії корупції Дарина Каленюк, пише Українська правда.

За словами Чумака, він звернувся із запитом і отримав від ГПУ судові рішення за 2016 рік.

«Розпочалася ця справа на початку цього року, коли в січні місяці ГПУ була розповсюджена інформація про те, що за позовом ГПУ на користь громадян та держави в 2016 році присуджено 15,5 млрд гривень. Реально повернуто за рік 9 млрд грн. Скасовано майже тисячу незаконних судових рішень, чим попереджено втрати держави на 2,3 млрд гривень», — сказав Чумак.

«На всіх виступах тоді генпрокурор Юрій Луценко повторював, що це повернуті живі, реальні гроші», — додав він.
Чумак розповів, що всі рішення суддів передав на підрахунок проекту журналістських розслідувань «Наші гроші».

Шалайський розповів, що під час підрахунку вони «дуже лояльно ставилися до Генпрокуратури».
«Де можна було зарахувати їхній здобуток, ми там рахували, навіть якщо там були глибокі сумніви. Однак фінальною цифрою, що у нас вийшло, що підтверджено 3,8 млрд гривень з цієї десятки», — сказав він.

Шалайський розповів, що активісти спробували розібратися, яким чином ГПУ «наганяє ці суми (повернуті гроші — ред.)».
«Є три найбільших проблеми із цими пакунками (із рішеннями суддів — ред.). Перший, що повертаються гроші з бюджету у бюджет і це рахується прокурорами, що це повернення. Друга, що надувається, за рахунок нормативної оцінки землі. Третє, що прокуратура вступає в судовий процес тоді, коли вона взагалі там не потрібна. І на наше враження, вона вступає лише для того, щоб собі зробити планові надходження», — сказав він.

За його словами було опрацьовано 5600 судових рішень.

«Фіналом можна сказати, що системи реального підрахунку збитків державного бюджету в Генеральній прокуратурі не існує», — резюмував Шалайський.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]