ЗМІ встановили, хто "проштовхував" скандального суддю Аблова у ДБР (ВІДЕО)
Заступник голови скандального Окружного адмінсуду Києва Євген Аблов зумів отримати посаду у Державному бюро розслідувань завдяки ГО "Антикорупційний контроль України".
Про це йдеться в розслідуванні програми "Наші Гроші з Денисом Бігусом".
Відзначається, що Аблов у 2018 році брав участь у конкурсі на посаду директора управління ДБР у Миколаєві.
Перед фінальним голосуванням Конкурсної комісії тодішній нардеп Сергій Лещенко повідомив, що переможці конкурсів до ДБР визначені заздалегідь і що директором теруправління у Миколаєві буде Аблов, який є "креатурою Ківалова і Альперіна".
Наступного дня Конкурсна комісія обрала переможцем не Аблова, а працівника ГПУ Олега Денегу.
Але керівник ДБР Роман Труба вирішив не призначати Денегу на посаду в Миколаєві.
Своє рішення він пояснив тим, що "цей кандидат не володіє особистими і моральними якостями, які потрібні для зайняття цієї посади", оскільки прочитав публікації про нібито порушення у його деклараціях.
За даними "Вihus.info", публікації про Денегу почалися зі статті на сайті "Судово-юридичної газети" у переддень голосування Конкурсної комісії. Там йшлося про те, що Денега неправдиво заповнив свою декларацію, і тому його не можна брати на роботу в ДБР.
Видання відзначає, що шеф-редактор цієї газети, Святослав Пограничний, у своїх публікаціях палко підтримує Аблова і Окружний адмінсуд Києва. Також Пограничного у 2019 році помітили на святкуванні дня народження Аблова.
Після публікації цієї статті маловідома одеська громадська організація "Антикорупційний контроль України" звернулася до Національного антикорупційного бюро із заявою про злочин з боку Олега Денеги. А потім домоглася відкриття кримінального провадження через суд.
Але НАБУ складу злочину не знайшло і провадження згодом закрило.
У цей час Аблов оскаржував результати конкурсу ДБР у суді, в якому працює – Окружному адмінсуді Києва.
А разом з ним у тому ж суді результати конкурсу оскаржувала також ГО "Антикорупційний контроль України".
При цьому ГО-шка, яку в інтернеті називають кишеньковою організацією одеського бізнесмена Вадима Альперіна, подала одразу два ідентичні позови. Один із них незабаром відкликала, а по іншому позову її представник жодного разу не з’явився на засідання, і у 2019 році судове провадження закрили.
Врешті Київський окружний адмінсуд, до якого справу передали з Окружного адмінсуду Києва позов Аблова задовольнив і скасував результати конкурсу.
Декілька розмов про цей судовий процес зафіксовані на записах прослуховування Окружного адміністративного суду, так званих "Плівках Вовка".
Зокрема, у двох епізодах голова Окружного адмінсуду Павло Вовк говорить про те, що рішення на користь Аблова погоджене із заступниками Директора ДБР Ольгою Варченко і Олександром Буряком.
У відповіді на запити Вihus.info Варченко запитання журналістів про погодження із нею судового рішення на користь Аблова назвала "припущенням", а Буряк звернення просто проігнорував.
Рішення про скасування результатів конкурсу оскаржив офіційний переможець Олег Денега.
На перші два засідання по цій апеляції Євген Аблов не з’явився.
Наразі управління ДБР у Миколаєві в якості виконувача обов’язків очолює Вікторія Басалєва. Це управління розслідує злочини чиновників і правоохоронців в Миколаївській, Одеській та Кіровоградській областях.
Нагадаємо, що 10 травня у ВККС заявили, що 34 судді Окружного адмінсуду Києва, включно із головою Павлом Вовком та суддями, які визнали незаконною націоналізацію Приватбанку, не з’явилися на обов’язкове кваліфікаційне оцінювання, бо нібито захворіли.
15 травняОкружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Сергію Козьякову виконувати обов’язки голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
26 липня стало відомо, що НАБУ та ГПУ обшукують Окружний адміністративний суд Києва.
Пізніше правоохоронці розповіли, щорозслідують справу про втручання керівництва Окружного адмінсуду в ухвалення рішень, вплив на роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів та організацію прийняття завідомо неправосудних рішень.
За версією слідства,голова Окружного адмінсуду Павло Вовк хотів уникнути кваліфікаційного оцінювання і для цього "почав створювати штучні перешкоди у діяльності окремих членів ВККС".
НАБУ також оприлюднило записи розмов нібито суддів ОАСК, які фігурують у справі про втручання суду в роботу інших органів влади.
У відповідь суд заявив про тиск. А голова суду Павло Вовк сказав, що опубліковані записи – брехня.
30 липня Вовка і ще трьох суддів викликали до ГПУ, щоб вручити підозри і допитати.
ГПУ також викликала на допитуповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову та голову Державної судової адміністрації Зіновія Холоднюка, які фігурують на оприлюднених записах.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 13:01
- Рада різко підвищила акцизи на сигарети
- 12:48
- Рада скасувала антиконституційне збільшення податків для ФОП "заднім числом"
- 12:23
- Закон про компенсації для переселенців за знищене житло ухвалила Рада
- 12:03
- Краху режиму Асада поки не буде: що відбувається в Сирії зараз
- 11:18
- рф готує наступ на Херсон, підготувала 300 човнів для перетину Дніпра
- 10:01
- "Ще нічого не втрачено": чесне інтерв'ю замкомбрига 68-ої бригади Явора з Покровського напрямку
- 08:00
- Ворог ще більше стиснув кільце навколо Курахового (КАРТИ)
- 20:00
- У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
- 19:21
- ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
- 18:50
- Уряд призначив уповноваженого з питань реформи Митниці, ним став "на громадських засадах" голова "Укрпошти"
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.