11 липня, відзначають день княгині Ольги

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня: Ольга / Художник Артур Орленов

Це свято на честь видатної правительки Київської Русі, яка сприяла розвитку держави та прийняла християнство. Ольга - ім'я, що уособлює собою мудрість, силу та відданість своїй землі.

Вона була першою серед правителів Русі, хто прийняв християнство, відкривши цим нову сторінку в історії нашої країни. У цей день віряни моляться за заступництво святої Ольги, особливо вдови та молоді дівчата. Також День Ольги тісно пов'язаний з часом жнив та землеробством.

Походження княгині Ольги залишається загадкою, як і хронологія її життя. Безперечною датою можна вважати лише дату її смерті, зафіксовану церковним літописцем.

11 липня виповнюється 1055 років від дня смерті княгині Ольги.

Існує кілька версій її походження, проте, жодна з них не підтверджена науково на сто відсотків.

Ольга була дружиною князя Ігоря Рюриковича. Після його загибелі в 945 році правління державою лягло на її плечі, бо син Святослав був ще малим. Вона зміцнювала фінансовий стан князівської влади, укріплювала її впливовість, налагоджувала міжнародні зв’язки. Саме за часів її регентства про Київську Русь не тільки дізналися в світі, а й почали рахуватися з нею, як з сильною самостійною державою.

Її реформаторська політика була настільки мудрою та розважливою, що набагато випереджала епоху.

Княгиня Ольга тримала владу в своїх руках півтора десятиліття.

У 957 р. вона відвідала Константинополь, де уклала угоду з імператором Костянтином VII Багрянородним і прийняла християнство. Хрещене ім'я - Олена; також - О́льга-Оле́на. Канонізована католицькою і православною церквами як свята Ольга.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]