Внутрішній фронт. Культуру в Україні віддають на розтерзання дивним особам і все це смердить Єрмаком і Льовочкіним

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Скандал з Державним агентством з питань кіно під керівництвом "смотрящєй" від Єрмака Кухарчук, яка відсторонила від виконання обов’язків директорку Довженко-Центру та назначила на її місце досить дивну особу Юлію Каждан, набирає обертів.  В самомму Довженко-Центрі це вже назвали рейдерсвом державного гатунку. 

В зв'зку з цім дивним для суспільства призначенням, стали спливати факти які ще більше викликають питань. Так журналісти «Слідство.Інфо» ретельно дослідили бекграунд новопризначеної керівниці держпідприємства і не виявили жодних згадок про досвід її роботи у кіногалузі. Проте журналісти знайшли фірми Каждан, які фігурували у кримінальних провадженнях.

Коли журналісти попросили нову керівницю прокоментувати її призначення, Юлія Каждан кілька разів повторила телефоном, що зараз не може говорити. У той же час інша журналістка «Слідства.Інфо» подзвонила Юлії Каждан і намагалася записатися на сеанс гіпнозу — жінка приділила їй 12 хвилин часу з детальним поясненням своїх методів роботи та записала на консультацію. Обидві бесіди відбулися у робочий час новопризначеної керівниці Довженко-Центру.

Читайте також: В сфері культури та кіно зараз орудують шкідники та диверсати. Відкритий лист до Андрія Єрмака щодо знищення Довженко-Центру

КІНОЛОГИНЯ

2 листопада Державне агентство України з питань кіно за результатами аудиту відсторонило від посади очільницю Довженко-Центру Олену Гончарук. Вона публічно виступала проти рішення Держкіно реорганізувати структуру, що могло призвести до знищення Центру, у якому зберігається архів українського кіно. А за кілька днів до відсторонення Гончарук Довженко-Центр подав позов проти Держкіно.

Державне агентство України з питань кіно опубліковало наказ, що тимчасово обов’язки керівниці Довженко-Центру виконуватиме Каждан Юлія Романівна, яку на сайті установи називають професійним кризовим менеджером. У ЗМІ зʼявилася інформація, що Юлія Каждан керує кінологічним центром та не має досвіду роботи у сфері кіно, що викликало обурення та кепкування у соцмережах. 

Журналісти «Слідства.Інфо» дослідили професійний та життєвий шлях нової очільниці Центру. А також поспілкувалися з нею — і як з гіпнотепрапевтом, і як з новопризначеною керівницею центру.

Новопризначена виконувачка обов’язків директора Довженко-Центру Юлія Каждан

Новопризначена виконувачка обов’язків директора Довженко-Центру Юлія Каждан / Світлина — з профілю Юлії Каждан у месенджерах

Юлії Каждан 45 років — вона народилася 23 листопада 1976 року. У жінки є сестра Яніна Каждан та мати Валентина, яка народилася у Ставропольському краї РФ. Жодної нерухомості та автомобілів на Юлію не зареєстровано. Але зареєстровано кілька різних компаній.

У червні 2013 року Юлія Каждан разом з Оленою Приходько заснувала товариство з обмеженою відповідальністю «Кінологічний центр «Ерсте Хунд». Центр знаходиться у селі Нове Києво-Святошинського району.  Центр не надто активний у соцмережах, тому скласти повну картину про його діяльність важко. На сторінці центру у Facebook зазначено лише, що кінологічне підприємство надає послуги готелю для тварин, дресирування собак і послуги зоопсихолога. Каждан і далі є його співвласницею та керівницею.

Читайте також: Безславні покидьки. Як "шістки" Єрмака нищать єдиний міжнародно визнаний кіноархів України

ГІПНОТИЗЕРКА

У соцмережах журналісти «Слідства.Інфо» знайшли сторінки «Каждан Гіпноз», присвячені гіпнотерапії та психології. Записатися на сеанси гіпнозу можна через месенджери, прив’язані до номера мобільного телефону. У спеціальному додатку, що дає можливість ідентифікувати абонента, номер зі сторінки «Гіпноз Каждан» підписаний як «Кинологический Центр Эрсте Хунд». Це підтверджує, що кінологиня Юлія Каждан також може бути й гіпнотерапевткою.

На сторінці у Instagram нова очільниця Довженко-Центру позиціонує себе фахівчинею з роботи з емоціями і обіцяє «глибинне опрацювання вашої проблеми». Вона також називає себе «кризовим психологом» (на сайті Держкіно жінку назвали «кризовим менеджером»). Першу публікацію у цьому профілі Юлія зробила 14 липня 2021 року. 

Під постом-знайомством Юлія Каждан представляє себе як дипломовану спеціалістку у галузі лабораторної діагностики та клінічної паразитології, а також сертифіковану гіпнотерапевтку. Нижче вона перераховує пройдені курси на підтвердження кваліфікації, стверджує, що за останні 3 роки вивчила всі підходи у сучасній гіпнотерапії.

Скрін поста-знайомства у блозі Юлії Каждан з Instagram

«Я могу помочь избавиться от проблемы всей жизни, — пише на своїй сторінці Юлія. — Блестящие от радости глаза клиента, слова благодарности и понимание, что жизнь человека стала в разы приятнее и эффективнее, — вот то, что вдохновляет меня продолжать мою работу».

Серед різних психологічних проблем на сторінці «Гіпноз Каждан» також розглядається проблема кінофобії — страху перед собаками. Це також може вказувати про захоплення нової очільниці Довженко-Центру собаками та психологією.

Одна з публікацій блогу Юлії Каждан, присвячена кінофобії — страху перед собаками

БУХГАЛТЕРКА

У 2005 році Юлія Каждан стала засновницею ТОВ «Юридична фірма «Каждан та партнери», що спеціалізується на діяльності у сфері бухгалтерського обліку й аудиту. З моменту створення і до осені 2012-го Каждан була власницею і керівницею компанії. Після цього фірму переписали на мешканця міста Мукачеве Закарпатської області Вілмоша Деме, який залишається власником і керівником донині. У 2007–2011-му роках років фірма декларувала багатомільйонну виручку: від близько 9 до 19 мільйонів гривень.

Ця фірма фігурує у кримінальному провадженні від 29.05.2015 щодо зловживання владою або службовим становищем. Судячи із судової ухвали, слідчі отримали доступ до документів про рух коштів компанії з 01.01.2012 по 15.01.2016. Принаймні впродовж 2012 року (до вересня) Каждан залишалася власницею фірми.

Разом із сестрою Яніною Каждан Юлія стала співзасновницею ТОВ «Консалтингова компанія «Глікберг та партнери», яку вони створили у листопаді 2011 року. На момент створення і кілька років після цього фірма була зареєстрована у тій самій будівлі, що й «Юридична фірма «Каждан та партнери», але в іншому офісі (місто Київ, провулок Лабораторний, 1, офіс 200).

У 2014 році власником і керівником фірми став Косенко Михайло Петрович. Також змінилося і місце реєстрації. За даними YouControl, у 2013 році фірма мала до 24 мільйонів гривень виручки.

9 квітня 2014 року слідчий з управління фінансових розслідувань намагався через суд отримати доступ до бухгалтерських документів «Консалтингової компанії «Глікберг та партнери» у справі про ухилення від сплати податків. Але суддя йому відмовив. На той момент власницями фірми були сестри Каждан. Невдовзі власником став згаданий Косенко. Ймовірно, таким чином попередні власники намагалися уникнути звʼязку з кримінальним провадженням, у якому йшлося про сумнівні фінансові операції.

На сьогодні Юлія Каждан є власницею і керівницею приватного підприємства «Джулія-К», яке заснувала у 1999 році. Компанія також спеціалізується на діяльності у сфері бухгалтерського обліку та аудиту. До речі, один з телефонів компанії, який можна знайти у відкритих джерелах, співпадає з номером телефону, за яким можна замовити консультацію з гіпнотерапії.

«ГИПНОЗ — ЭТО НЕ ВОЛШЕБНАЯ ТАБЛЕТКА»

Журналісти «Слідства.Інфо» подзвонили Юлії Каждан з проханням прокоментувати її призначення. Жінка зняла слухавку, підтвердила, що це саме вона, але сказала, що не може зараз говорити і попросила передзвонити в кінці робочого дня.

У той же час інша журналістка «Слідства.Інфо» подзвонила за тим же телефонним номером та сказала, що хоче записатися на консультацію з гіпнотерапії. Каждан приділила потенційній клієнтці 12 хвилин та детально розповіла про методи, які використовує у своїй практиці.

Журналістка: Вітаю! Я знайшла ваш профіль у Instagram, хочу у вас запитати про гіпнотерапію. Скажіть, будь ласка, ви ще консультуєте? Це актуально?

Юлія Каждан: Так, да. 

Журналістка: У мене така проблема, страх подавитися — фагофобія. 

Юлія Каждан: Сначала нужно записаться на предварительную консультацию, то есть диагностическую. Посмотрим, какой вариант терапии вам будет лучше… Все онлайн. Консультация стоит тысячу гривен, мы на ней определим, какие методы будут для вас наиболее подходящими. То есть, не факт, что вам в принципе нужен гипноз, может, это можно решить и техникой другой какой-то. 

Журналістка: Але ціна цієї консультації і подальших — тисяча гривень?

Юлія Каждан: Если терапевтические, то да, тысяча гривен. Если это гипноз, то там цены другие. 

Журналістка: А якщо гіпноз, то це скільки? 

Юлія Каждан: 1600 гривен сеанс. 

Журналістка: Зрозуміла. Ще поцікавлюся, чи у вас вже були клієнти з таким страхом?

Юлія Каждан: Да!

Журналістка: Вони як, успішно виліковувалися? 

Юлія Каждан: Да. Да, абсолютно. При чем были и в обычной терапии, и в гипнотических вариантах. Бывает так, что можно начать в одной терапии, а потом перейти на гипноз. То есть такое тоже может быть. Я просто хочу, чтобы вы понимали, гипноз — это не волшебная таблетка, что вы один раз загрузили, вышли из состояния гипноза и все, жизнь стала сразу же сверкать красками. 

Під час розмови жінка також розповіла, що має досвід роботи у гіпнотерапії близько 20 років. Гроші за онлайн-консультацію Юлія Каждан сказала перерахувати на картку. Про консультацію домовилися на наступний день після бесіди.

Варто зауважити, що розмова про лікування гіпнозом відбувалася на другий робочий день у робочий час новопризначеної керівниці Довженко-Центру, яку Держкіно назвало професійним кризовим менеджером. Натомість відповісти на запитання журналістів щодо призначення на посаду Юлія Каждан у свій робочий час відмовилася.

У комітеті Верхоної Ради не готові коментувати зміну керівництва Довженко-Центру

Рішення щодо зміни керівництва Національного центру Олександра Довженка не обговорювалось і не узгоджувалось із представниками Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Про це голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, заступник керівника фракції "Слуга народу" Павло Сушко повідомив у коментарі Укрінформу.

"Про призначення на посаду виконувачки обов’язків гендиректора голови Довженко-Центру Юлії Каждан дізнався вчора (2 листопада – ред.). Нічого про цю людину не знаю, тому коментувати її призначення не готовий. З нами як членами профільного комітету це рішення не обговорювалося і не узгоджувалося", – зазначив Сушко, наголосивши, що діяльність Державного агентства з питань кіно координується безпосередньо Кабінетом Міністрів.

Водночас депутат вказав, що Держкіно не взяло до уваги рекомендації гуманітарного Комітету ВР, ухвалені на засіданні 26 серпня, щодо невідкладного скасування наказу про реорганізацію Довженко-Центру. Окрім того, за його словами, не було враховано рекомендації – не ухвалювати жодного рішення щодо реорганізації в галузі кіно без попереднього обговорення з індустрією та профільним парламентським комітетом.

Попри це Сушко запевнив, що профільний підкомітет та комітет загалом готові і надалі бути майданчиком для пошуку шляхів розв'язання цього питання.

Але це ще не все ...

Журналіст-розслідувач Володимир Бондаренко зазначає, що ця в цій історії вбачаються й інтереси скандально відомого проросійського політика  Сергія Льовочкіна, який напередодні війни, маючи,мабуть, інформацію від своїх російських кураторів про початок вторгнення, втік разом з сестрою з України у Францію, де жирує на Лазурному узбережжі.

Читайте також: Левочкин во французской прессе открыто встал на сторону России

Як зазначає у своєму дописі Володимир Бондаренко, між тим, Каждан Юлія Романівна є членом наглядової ради "КОМПАНІЇ КИЇВЕНЕРГОХОЛДИНГ" за квотою фірми ARTIO GLOBAL INVESTORS LTD (Лондон), яка володіє 25% КИЇВЕНЕРГОХОЛДИНГу.  Офіційним же власником фірми ARTIO GLOBAL INVESTORS LTD (Лондон) є СУРОВЦЕВ СЕРГІЙ ГЕННАДІЙОВИЧ він же офіційний бенефіціар КИЇВЕНЕРГОХОЛДИНГу, тобто виглядє так, що Юлія Каждан людина СЕРГІЯ СУРОВЦЕВА.

Сам же СУРОВЦЕВ - довірена людина Юрія Льовочкіна, який руками СУРОВЦЕВА призначив директором Київгазу свого зятя Андрія Миколайовича Вінграновського.

До речі, ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА МІСТА КИЄВА володіє 61% у "КОМПАНІЇ КИЇВЕНЕРГОХОЛДИНГ", яка, своєю чергою, володіє 67% "КИЇВВОДОКАНАЛУ" і 60% "КИЇВГАЗУ". Звідси запитання, на якій підставі КИЇВЕНЕРГОХОЛДИНГОМ і КИЇВГАЗОМ керують люди Льовочкіна, а не Київрада? Це ж критична інфраструктура, а Льовочкін всю свою кар'єру побудував на російському смердючому газі... Знову ж таки зять Льовочкіна керує КИЇВГАЗОМ із Монако (з дачі Льовочкіна на Сен-Жан-кап-Ферра), про що на нещодавно розповів журналіст Михайло Ткач . Нагадаю, за КЗпП директора потрібно звільнити, якщо він не з'явився на роботі протягом 4 місяців

Виникає питання, де Льовочкін і де "Довженко-Центр"?

Але на думку журналіста тут простежується проста лінія: у 2007 році, коли Янукович був прем'єром Льовочкін поцупив 20 тис кв метрів у Національного центру Олександра Довженка ("Довженко-Центр"). У цій справі було розслідування того ж видання «Слідство.Інфо».

У 2008 році до влади прийшла Ю.Тимошенко й ініціювала кримінальні справи щодо цієї афери. Але Льовочкін тоді нібито поділився з Турчиновим і справи закрилися. Проте існує ризик, що справи порушать знову, тому Льовочкін і повернув собі контроль над "Довженко-Центром". Крім того, на територію "Довженко-Центру" претендують забудовники Хмельницький-Черновецький, з яких Льовочкін не проти взяти мзду...

Оскільки  Держкіно контролює Єрмак, з яким у Льовочкіна чудові стосунки, досить поглянути на керівників ОП із льовочкінської команди.

Реакція соцмереж на нову очільницю Довженко-Центру 

Після оголошення про тимчасову зміну керівництва у Довженко-Центрі українські соціальні мережі «вибухнули» жартами стосовно нової в.о. гендиректора установи. 

Чимало користувачів українського сегменту соціальної мережі Facebook потішив факт каламбурної подібності однієї з її посад. Мова про «кінологічний центр» – себто центр підготовки, дресирування та лікування собак, який не має стосунку до кіно. Як і професія «кінолог», яку інколи плутають із кіновиробництвом чи кінознавством.

Ось як відреагували соцмережі на призначення Юлії Каждан в.о. гендиректора Довженко-Центру. Добірку зробили на Радіо Свобода.

Музикант та комік Іван Марунич жартує про зникнення з кіноархівів фільмів про собак.

 

 

Блогер і військовий Богдан Процишин у своєму дописі вказав на те, що ніби й сам не знав, що означає професія кінолог.

 

 

PR-стратег Сергій Дідковський продовжив тему каламбурів.

 

 

Засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук пожартував на тему, кому варто готуватися наступним.

 

 

Журналістка Наталія Бушковська жартома висунула свою кандидатуру на посаду гендиректора Довженко-Центру.

 

 

Народний депутат Володимир Ар’єв пожартував про новий склад Кабміну.

 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер в Україні дощитиме на заході та півночі, вдень до +33°С
18:46
Розстріл Майдану: слідство встановило, хто розпочав стрілянину по мітингувальниках
18:10
Борис Філатов: Про дрони, Повітряний кодекс та під@расів
17:44
Заступник глави ДБР Олександр Удовиченко мешкає з жінкою, з якою фіктивно розлучився, в апартаментах за $900 тис., хоча декларує інше житло, - ЗМІ
17:36
ЦПК: Реформу БЕБ провалюють за вказівкою Єрмака, це ставить під загрозу отримання допомоги від партнерів
16:06
Розподілена генерація: порятунок лише у ваших руках
15:09
Юрій Касьянов: Мрії про диктатуру
14:00
Псевдореформа БЕБ: Комітет Ради cхвалив законопроєкт, який не погоджений з міжнародними партнерами. Це обман союзників
13:52
EUobserver: до 14-го пакету санкцій ЄС увійдуть обмеження на ЗПГ з рф
12:05
Україна та рф у всьому світі шукають боєприпаси — особливо радянського зразка; з початку повномасштабної війни ціни на них зросли у кілька разів

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]