Як портрет 13-літнього украънця Гліба з Херсона став символом вкраденого Росією дитинства

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Фото Гліба з Херсона облетіло весь світ. Обличчя 13-літнього хлопчика стало символом вкраденого Росією та війною дитинства.  На фото зображений похмурий хлопчик на тлі натовпу людей.

ісля звільнення Херсона від російської окупації, зазначає BBC. Світлину зняв угорський фотограф Андрас Д. Хайду, і людей вразило дитяче обличчя з недитячим поглядом.

Гліба називали "дитиною, яка бачила все" і "Залужним у дитинстві". І сприймали його як символ неприйняття окупації.

.

Гліб каже, що на фото виглядає, наче не радий поверненню ЗСУ. Але це не так. "Я думаю, що не дуже добре вийшло. Мої родичі говорили, що сумний. А фото зробили, коли уже прийшли в Херсон українські військові".

У розмові з військовими в центрі міста він каже, що хоче служити в ЗСУ. Хлопчик хоче вступити до лав української армії, "щоб захищати людей, які не можуть захистити себе самі від тих, хто завдає їм болю".

Але вояки відповідають - ще треба підрости. Гліб розповідає, як жилось під час окупації. Каже, погрожували тим, хто не буде ходити в школу з російською програмою.

Читайте також: Воєнні злочини Росія проти дітей України 

"Казали, що коли почнеться школа, вони вивезуть всіх дітей, які не ходять. Прийдуть додому, тата вб'ють чи заберуть, маму вб'ють, брата вб'ють. А мене відправлять в Крим", - каже Гліб.

.

Автор фото, Kristina Berdynskykh

Нещодавно з Глібом поспілкувалась журналістка Крістіна Бердинських. Яка, як виявилось, ходила з ним в одну школу - 29-й ліцей.

"Маю важливу для усіх інформацію - це фото йому не подобається!" - переказує слова Гліба журналістка.

"Бо він любить посміхатися, відкритий і привітний, а не такий як на фото".

Тепер він дійсно став справжньою зіркою. Всі хочуть сфоткатись саме з ним, а не іншими дітьми, каже журналістка.

Знищена інфраструктура і обстріли

Відступаючи Росія знищила всю інфраструктуру. Тому перші тижні після звільнення містяни жили без жодних комунікацій та електроенергії. Але це не захмарило ейфорію від звільнення від російської окупації.

26 листопада постачання електрики у Херсоні почало відновлюватись. Влада обіцяє у найближчі дні подати світло не тільки в об'єкти критичної інфраструктури, але і всьому населенню.

Проте з відступом на інший берег Дніпра Росія почала масовано обстрілювати місто з артилерії. З 11 листопада у місті та околицях, за даними поліції, вже загинули 32 цивільні людини.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]