Чому почалася хвиля падіння фондових ринків і чи вплине це на світову економіку
Падіння японського ринку 5 серпня стало найбільшим з часів «чорного понеділка» (всесвітнього краху фондового ринку. — Ред.) у жовтні 1987. Фондові ринки в Сінгапурі, Індонезії, Таїланді та на Філіппінах впали менше — приблизно на 2%-3%.
Індекси британських бірж FTSE 100 та FTSE 250 знизились на 3% та більш як 4% відповідно, у Франції, Португалії та Іспанії ці показники впали на 2-3%, 1% втратив німецький ринок Dax.
Капіталізація найбільших криптовалют за кілька годин упала майже на 20%, у США на попередніх торгах також почалися розпродажі: ф'ючерси на американський Nasdaq-100 впали майже на п'ять відсотків, найбільше постраждав IT-сектор.
Причини
Падіння фондових ринків сталося після появи даних про ринок праці в США за липень: кількість вакансій виявилася набагато нижчою, ніж очікувалося. Протягом місяця було створено близько 114 000 робочих місць, а на Волл-стріт прогнозували, що з'явиться 175 000 нових вакансій. Цей показник став найменшим із грудня 2023-го та другим по слабкості у порівнянні з березнем 2020-го — останнім місяцем перед початком пандемії коронавірусу.
Читайте також: Як може змінити американську історію прострелене вухо Трампа
На цьому тлі зросли побоювання щодо можливої економічної рецесії у США: економісти Golden Sacks заявили, що за місяць її вірогідність зросла на 10% і наразі становить 25%, пише Sky News.
Нью-Йоркська Фондова біржа © Michael Nagle / Bloomberg
«Падіння ринків спровоковано тим, що практично до 4,5% збільшилося безробіття у Сполучених Штатах Америки, — каже український економіст Олег Пензин. — Власне, проблема навіть не у самому збільшенні безробіття, а зменшенні вакансій по нових робочих місцях, які створені. А це спровокувало певні побоювання щодо можливої рецесії. Але, як на мене, там набагато більше чисто психологічних факторів, які стосуються професійних гравців цього ринку», — каже експерт.
Sky News зазначає, що хвилювання гравців ринку виникли на тлі побоювань щодо збільшення економічної потужності Китаю, а також кількох «слабких» звітів великих технологічних компаній, які спровокували нервування інвесторів щодо розміру прибутків від штучного інтелекту.
Читайте також: Світові ринки акцій та облігацій втратили 30 трильйонів доларів за рік - таких втрат не було з часів кризи 2008 року
Наслідки для світової економіки
Оцінюючи вчорашнє падіння, слід згадати, що близько двох місяців тому фондові ринки, навпаки, стрімко зростали та навіть фіксувалися історичні максимуми індексів — тож зниження показників зараз не варто драматизувати, вважає економіст Олег Пензин. До того ж ринок цінних паперів є певною мірою віртуальним і має дуже слабкий вплив на реальні економіки країн.
«Тому в даній ситуації ні на поточну роботу підприємств, ні на виробництво, ні на ціни товарів, які виробляють підприємства, зниження індексів за великим рахунком не вплине. Тож безпосередньо на громадянах країн, де відбувається падіння індексів, вони не відобразяться. Тому я б на сьогоднішній момент не абсолютизував ці процеси. Це скоріше "гра на нервах" учасників ринку, аніж реальні процеси, що відбиваються на економіках країн», — каже економіст, та прогнозує: цілком імовірно, що найближчим часом ринки знову почнуть зростати.
Справжні зрушення та більш суттєві зміни на біржах світ побачить вже у вересні-жовтні, ближче до виборів у США.
—
Источник: RFI
Читайте також:
- Чому Європа не витрачала достатньо на оборону: хотіли торгувати, а не воювати
- Орбан на чолі Раді ЄС: чого очікувати від головування цього українофоба
- Полюс для сірих та убогих диктаторів
- Як країни Балтії, Вишеградської четвірки та Балкан протидіють кремлівській дезінформації
- Як Росія інформаційно атакувала Британію та що зробили британці, аби запобігти цьому
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:51
- 13 вересня в Україні майже скрізь пройдуть короткочасні дощі, до +30° тепла
- 19:53
- МЗС України оголосило демарш монгольській стороні в звʼязку з теплим прийомом російського фюрера
- 18:21
- Військова контррозвідка MAD: Росія посилила шпигунство проти ФРН
- 17:16
- Обрано запобіжні заходи ще двом співучасникам побиття бандитами ветерана у Смілі
- 16:52
- СБУ затримала зрадника, який перетворив свою квартиру у «спостережний пост» за Силами оборони у Запоріжжі
- 15:52
- Російські загарбники вбили трьох співробітників Міжнародного комітету Червоного Хреста
- 14:17
- ВРП нарешті звільнила полтавського суддю-відмазувальника Сергія Гальонкіна
- 13:54
- Судитимуть ексгенерала СБУ Наумова, який вкрав 4,1 млн грн
- 12:17
- Українські бійці-спецпризначенці при виконанні завдань у Чорному морі збили Су-30СМ
- 11:21
- У другому півріччі 2024 року економічне зростання в Україні сповільниться - МВФ
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.