«Немає взагалі медичного персоналу» і трупи у холі лікарні. Будні "ковідної" лікарні Одеси

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Буквально декілька днів тому міська влада Одеси радісно прозвітувала про відкриття нових місць для хворих на ковід у міській лікарні N 5. Правда про те, що у лікарні немає елементарного, як і самих медиків – повідомити забули.

А вже сьогодні, як пише видання  ТЕКСТИ, пацієнти та родичі пацієнтів розповідають жахливі історії про те, що відбувається у цій лікарні.

На цю тему: Уже пандемия. "Мы в палате дышали кислородом по очереди»

Іван (у лікарні N 5 лікуються батьки дружини):

- Батьки дружини мешкають в Одесі. Захворіли на ковід. У лікарню вони потрапили в цю неділю о сьомій ранку. Їх привезли в лікарню N 5, в Одесі її знають як «на Троїцькій». Попри те, що цю лікарню відкрили зовсім недавно у неділю вона вже була повністю завантажена. У батьків дружини станом на сьогодні не має результатів аналізів та не зроблено КТ легень.

На поверсі лікарні, на якому вони лежать, знаходиться коло сорока чоловік. На цю кількість хворих припадає 4 – 5 кисневих концентраторів. Один з цих апаратів – ми самі отримали від волонтерів. Звернулися до місцевих волонтерів у неділю ввечері, в понеділок зранку вони вже поставили нам апарат штучного дихання. То хоча б на сьогодні вони дихають. Якби не волонтери, ситуація взагалі була б ще гіршою.

Лікарів, як таких в лікарні немає, огляд у нас проводив невропатолог. Щодо ліків, то пацієнти все закуповують за свої гроші. Але ж треба, щоб ще були медсестри, аби проводити якийсь курс лікування, а їх немає

Щодо померлих – родичі поступили в неділю, в понеділок вранці вони спостерігали перші трупи хворих. Які чомусь ніхто не вивозив. Хворим довелося телефонувати на «гарячу лінію» по ковіду. Але звідти їх направили на «гарячу лінію» МОЗ. Лише після цього трупи кудись вивезли.

От буквально зараз я був коло лікарні і там стояло коло десятка «швидких» з хворими, яких не приймали, бо не було місць. З таким лікуванням місця можуть звільнитися лише якщо хтось помре. Система виявилась повністю неготовою. І правильно було ще місяць тому вводити карантин, аби зменшити кількість хворих.

На цю тему: “Я не знаю случаев, когда совет «дать в морду» не сработал бы. Уникальный рецепт”

Ірина (пацієнтка лікарні N 5, хвора на ковід):

- Кисневі апарати в принципі є. Але немає взагалі медичного персоналу. Фактично, лікарі знаходяться лише на вході, коли вписують хворого. Лікар щось назначає на вході, оглядає, запускає у відділення – і все. Після того як я поступила до лікарні, мене оглядали лише раз. Поміряли температуру, сатурацію і все. Лікарів у відділені немає. Ті ж кисневі апарати треба носити від хворого до хворого, міняти трубки, міряти сатурацію, а робити це немає кому. У хворої діабет, треба поміряти цукор – немає кому. У іншої тиск – теж немає кому поміряти. Та й немає чим міряти. У відділені навіть немає своїх термометрів. Ми б вже за власні гроші їх купили, так аптека декілька днів не працювала. Тому що при вході в аптеку ставлять каталки з трупами.

трупи1.jpg

Каталка з померлим при вході в аптеку

На цю тему: В Украине пациент - терпила

Провізор приїхав, подивився – і поїхав, так і не зробивши поставки. Таке враження, що нас сюди загнали, поклали і щоб ми тут помирали.

Вчора взагалі був жах. У холі лікарні цілий день на каталках лежали два трупи. І їх не вивозили. Я дзвонила на «гарячу лінію» з ковіду в Одесі, вони мене перенаправили на гарячу лінію МОЗ аж у Київ. І лише після того як дозвонилася на «гарячу лінію» МОЗ, їх таки вивезли. Звичайно, тут в палаті всі перенервували, ніхто в ночі не спав.

трупи.jpg

Трупи померлих у холі лікарні

На цю тему: Почему пациенты продолжают платить за бесплатное лечение

Загалом, ніхто ніяких аналізів не робить, легені не слухає. От поклали з призначенням на вході – і все. Призначили, наприклад, сечогінне пити п’ять днів – і пий, а для чого його пити весь цей час – невідомо. Спитати когось – просто немає нікого. Ми самі тут ходимо лікуємо одне одного.

Андрій Гарасим,  опубликовано в издании  ТЕКСТИ


На цю тему:

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]