Ще спогади про бізнес в Україні. Суть ординської системи оподаткування від Азарова яка й досі діє

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Коли на старті бізнесу ще були реальні бандити, то у них можна було і попросити знижку, і розстрочку. З перевіряючими так не можна ніколи. У них одна відповідь: "Я за тебе начальству зі свого схрону приносити не буду. Плати зараз і готівкою”.

Ще спогади про бізнес в Україні. (Початок тут)

«Відібравши у ворога горілку та ковбасу, не витрачайте патрон на контрольний постріл.  Все одно він скоро помре від радіації»  В.Пелевін

Ще одна податкова перевірка. Рахунок перевірок вже на сотні. З першої сотні за 30 років у приватному бізнесі, чи з другої сотні, не пам'ятаю. Перевіряючі прийшли вже із “планом”, так одразу й сказали. Я спокійний, тому що впевнений: у паперах порядок.

Так і є нічого реального знайти не змогли. Але! У перевезеннях транзитних вантажів через Україну завжди було “каламутне” оподаткування. За місяць перевірки нараховують мільйони гривень у свій попередній Акт. Причина: ПДВ за ставкою нуль або взагалі без ПДВ — тяжка різниця в "трактуванні положень Податкового Кодексу та Закону про Транзит.

Читайте також: Про бізнес-терпіл України, суддівську мафію та податкове свавілля

Одразу мільйони штрафу до Акту! Усно формулюють свої висновки щодо Акта перевірки в ці мільйони: “Ми розуміємо, що ви підете до суду. Років 5 судитиметеся. Суд, швидше всього, ви виграєте. Але за 5 років з нашим цим “Актом Перевірки” та наступним “Рішенням” з мільйонними штрафами ми вас “зґвалтуємо”. Зроблять це податкові менти з нашого наведення. Тобто, відкритим текстом: “Шукайте усім потрібний вихід!”

Говорить так хлопчисько, податковий інспектор, який взагалі вперше на перевірці. Прийшов по наведенню на конкретне різночитання з Кодексу, яке видно у бухгалтерському обліку у будь-якій транспортної компанії. Раджуся з колективом: “Йти до суду чи працювати? Бути зґвалтованим чи розслабитися та отримати “задоволення"”?

Задаю хлопчику проміжне питання: “Я можу “вирішити” з тобою, можу з твоїм керівництвом, можу з обласним. Пиши зараз чистий акт і скажи, з ким треба “вирішувати” у вашій “богадільні”. Через деякий час від нього відповідь: "з областю". Гидко, бридко, але подітися нікуди. Домовились, вирішили. Згодом приносить цей хлопчик чистий акт перевірки. Мабуть, ми, домовилися. 

Я говорю:

— Ок, я підписав Акт, забирайтеся, не хочу тебе більше тут бачити. 

Він не йде! Канючить: 

— А мені також треба дати. Хоч щось дайте "за мою роботу".

— Стривай, я ж “вирішив питання” так, як ти сказав. Тобто, в області. Там і дадуть тобі.

— Але ж підпис на акті ставлю я. Мені теж треба, “за мій підпис”. Мені там не дадуть..    

Дві години не йшов, умовляв. Я стояв міцно, просто не було більше на них, цих глистів, у моєму бюджеті. Пішов хлопчисько-інспектор дуже незадоволеним. До наступного разу, мабуть.

З досвіду знаю, що до 50% часу в “бізнесі по українські” займаєшся не тим, що саме ти “виносиш” на ринок послуг, не створенням якості роботи та взаємовідносин з клієнтами, а створенням умов хоч щось зберегти із заробленого. Для колективу, сім'ї, у розвиток. Інакше перевіряльники вигребуть усе, останнє заберуть без сумнівів та жалю.

Читайте також: Судова мафія готує диверсію поки йде війна

Коли на старті бізнесу ще були реальні бандити, то у них можна було і попросити знижку, і розстрочку. З перевіряючими так не можна ніколи. У них одна відповідь: "Я за тебе начальству зі свого схрону приносити не буду. Плати зараз і готівкою”.

Коли на Майдані стояли бізнесмени, підтримували протестувальників і особисто, і матеріально, була величезна надія на зміну не тільки у владі, а й тій системі взаємовідносин влади та бізнесу, яку впровадив тодішній дебіл-геолог Азаров.

Саме цей патологічний ненависник будь-якого бізнесу досі добиває українське підприємництво своїм Податковим Кодексом на 500 сторінок та коментарями до нього ще на 1000 сторінок. Складність та різночитання до якого і створюють усі 100% проблем реальному малому та середньому бізнесу України.

За всю шкоду Україні, що завдав цей чинуша після Майдану, він уже отримав з десяток підозр, а за його діяльність головним податківцем та за впровадження справді ординської податкової системи поки що він “чистий”. Я, між іншим, перевірив, до речі, хто ще був у співавторах “податкового шедевра” від Азарова, тобто 1000 сторінкових коментарів до Податкового Кодексу.

Цілком очікувано, зʼявилося ще одне українське“ податкове світило” - П.Мельник. Це той співавтор, якого у серпні 2013 р. оголосили у всеукраїнський, міждержавний та міжнародний розшук по лінії Інтерполу через отримання хабара. Краще б ці діячі писали собі Кримінальний Кодекс, а не нам Податковий.

Читайте також: Зашморг української законності

Саме ПДВ запровадження “а-ля Азаров і ко” привели і призводять регулярно до скандалів як “з смітником ПДВ” у податкових органах, так і скандалів із затриманнями найбільше нахабних податківців. Я чотири роки тому після затримання одеської податкової гранд-дами написав свої думки на цю тему. Тільки зараз з'явилися дані про прогрес у тому затриманні. Не "вирішила" гранд-дама на цьому етапі, 6 років колонії "виклопотала". Але ще є апеляція! Там можна вирішувати. Щоправда, дорожче. Але це ж – СИСТЕМА.

З середини 2023 року активізувався експорт із портів, тобто (зерновий коридор), відповідно в податкової почав працювати більш активно “смітник експортного ПДВ” і. пішли нові затримання. СИСТЕМА. Приклад

Причому, в цьому прикладі-посиланні цікавий нюанс: за що брала чергова податкова гранд-дама бабло: “За ухвалення рішення про виключення ТОВ із переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, а також про реєстрацію зупинених податкових накладних цього ТОВ”. Тобто, не за “смітник експортного ПДВ” через бюджет, де, мабуть, жінка домовилася окремо, а з цим ТОВ домовлялася вже за іншим варіантом. Двічі здогадалася "зрубати" на одній схемі.

Читайте також: Як суддівська мафія й досі тягне мільйони з карманів українців у свої

Збереження податкової системи від Азарова і досі – основний тренд усієї влади після Майдану. На жаль для бізнесу та всієї країни. Але ж на Майдані були й бізнесмени. Саме азарівська податкова політика у поєднанні з метастазами захоплень бізнесів від Сашка-Стоматолога з усією несправедливістю того, що відбувалося, були одними з спонукальних мотивів участі малого та середнього бізнесу у справах Майдану.

Насправді податкова система "від Азарова" законсервувала бізнес на єдино можливому варіанті вижити, а саме: необхідність давати хабарі та постійно розробляти системи захисту. Захисту не від нападу конкурентів чи конкретних бандитів. а саме: від орди чиновників захапати у тебе все, що можна відібрати.

Це і є суть ординської системи оподаткування від Азарова, яку так "плекає" вся наша влада після Майдану. Саме в цій системі тільки чиновник від "орди" (баскаки) визначатимуть правильність трактування тих чи інших положень Кодексу та обов'язково штрафувати “бізнесменів, що звісно прокралися”.

А незгодних відправить далі, тобто у геть корумпований суд (звісно ханський). З окремими дарами та підношеннями, звичайно. Щоб уже вдосталь знущатися з того, хто вирішив сперечатися з чиновником від орди.

Читайте також: Боротьба проти спільноти хапуг

Саме подібний, суто монгольський, тип влади повністю заперечує будь-який договір, а всяка співпраця між підневільним та баскаком насаджується за принципом: я начальник – ти дурень і ти повинен завжди платити мзду. Саме з ординського облаштування суспільства “істий монголець” Азаров і списав свою податкову систему влади насильства над бізнесом, у якій головне це – зневага інтересами бізнесу та свободою  підприємництва заради, мабуть, інтересів держави, а насправді інтересів чиновників від орди (баскаків). СИСТЕМИ, де вміння пристосовуватися до будь-яких умов та терпіти будь-які приниження, хабарництво як основу внутрішньої політики, організацію суспільства за образом армії, поведінка влади як окупаційного режиму на території власної країни, масовий терор для приведення людей у ​​покору тощо зведені до абсолюту Податковим Кодексом країни.

Адже саме в ординському суспільстві культивувалися поняття друг-ворог, влада = насильство, якщо можу розорити, то обов'язково розорю. Саме це ординство не сумісне з сучасними способами побудови економік розвинених країн або розвитку бізнесу для процвітання країни цього бізнесу. Сучасний світ економіки побудований якраз на мінімізації конфліктів та протиріч між державою та бізнесом, на зменшенні необхідності постійно щось вирішувати у судах у справах із державою. Адже тільки в цьому випадку є можливість розкриття економіки України, потенціалу тих, хто прийде після війни у ​​бізнес у нашій нещасній Батьківщині. Нещасній, доки не зживе з себе всі наслідки сталінщини у мізках чи азарівщини у податках.

Невдоволення бізнесу діями вже “зеленої влади” зростає. Податковий прес, хабарі, наїзди та інші "насолоди" не зменшуються, ще й орда масово розсилає баскаків. Що робить влада? Збирає невдоволених на “посидіння, та обговорення”. Приклад, нещодавня зустріч Президента з бізнесом.

На зустрічі зокрема: “Окрему увагу приділили впровадженню цифрових рішень для осучаснення взаємодії держави та бізнесу. А саме – створення платформи для отримання зворотного зв'язку від бізнесу та аналітичного модуля до Єдиного регістру досудових розслідувань, який дасть змогу в режимі реальної години бачити повну картину щодо кримінальних проваджень в країні. Стверджують у Президента, що цифрова платформа сприятиме налагодженню зворотного зв’язку влади та бізнесу – регіонального, дрібного, середнього – і це дасть розуміння та змогу систематизувати питання, які насамперед турбують підприємців, та визначити шляхи поліпшення бізнес-середовища.” 

 

Читайте також: Поки не всіх пересаджали - 2. Митна мафія на кордоні

Ви серйозно? Бізнесу (регіональному, дрібному, середньому.) так потрібно знати в режимі реального часу справи у кримінальних провадженнях, що це потрібно окремо смакувати у Президента? Схоже, що це вже московська опричнина, а не тільки орда. Які це вже за рахунком збори з бізнесом? Починаючи із Майдану? З першої сотні чи з першої тисячі? Про ідею “зелених бізнес-нянь” ще не забули, а натомість почали давати доступ бізнесу до реєстрів кримінальних справ проти нього ж. 

Немає слів взагалі ніяких для цензурного опису того, що відбувається у цієї влади.

Чому не можна Президенту з повністю своїм Парламентом зібратися і за 3-4-6 місяців поміняти Податковий Кодекс на будь-який інший, але не ординський? Скасувати 500 сторінок азарівської нісенітниці та ще 1000 сторінок коментарів до цієї податкової нісенітниці? У вас уже є сотні депутатів, які набули досвіду законотворчості за наш, звісно, рахунок. Щоб швидко та якісно хоч щось зробити, хоч якусь позитивну пам'ять про себе залишити в Україні. Та відповісти, хто зацікавлений у збереженні СИСТЕМИ знищення бізнесу в країні через нинішню податкову систему, через адміністрування ПДВ, через тотальне хабарництво податкового апарату?

Чому не можна приготувати нормальну, зрозумілу систему оподаткування на той час, коли сотні тисяч воїнів повернуться з фронту та підуть у бізнеси? Чи влада хоче, щоб демобілізовані повернулися до “вирішення питань а-ля орда”? Вигнавши з нашої землі одну орду, вони повернуться, щоб миритися з іншою, внутрішньою, податковою? Мені здається, це порожні надії. Ніхто миритися з жодною ордою більше не захоче! Час вже не той. Громадяни вже не ті, що були у 2014-15. 

Читайте також: 78% українців вважають, що саме президент відповідальний за боротьбу з корупцією

Якщо для цього (саме для цього) треба буде продовжити ще на 3-4-6 місяців повноваження цієї влади (вже наприкінці), то можна їх ще потерпіти. Але поки, крім безглуздих нарад “а-ля Азаров”, перспективи у бізнесу в нашій країні немає взагалі.

Ще раз, дуже прикро! 

 —

Олександр Захаров, спеціально для видання «Аргумент»


Читайте також:  


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:12
Звичайні хабарники та шахраї: хроніка скандалів "слуг народу"
17:46
Офіційний курс гривні вчергове оновив історичний мінімум
16:07
Журналіста WSJ Гершковича засудили в росії до 16 років колонії суворого режиму
15:13
Честь дорожча: вийшла з фракції одна з небагатьох порядних людей у "Слузі народу" нардеп Яцик - вона не хоче сприяти розкраданню Держави
14:25
30 підозр і 70 обшуків за розкрадання 138 млн для армії − ОГП повідомив про масштабну спецоперацію
12:03
Син ексзаступника секретаря РНБО Гладковського (Свинарчука) будує віллу в Іспанії
11:23
Масштабний технологічний збій на всіх континентах: не працюють аеропорти, банки, телеканали
11:04
Уряд хоче запровадити 20% податку на всі посилки з-за кордону, виняток – відправлення від фізосіб вартістю до 45 євро (ДОКУМЕНТ)
10:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті та втрати ворога на 19 липня
09:05
Кабмін вдвічі підвищив оклади співробітникам Податкової служби та збільшив штат центрального апарату на 206 осіб (мабуть, тому, що це "бронь")

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]