Стеження за журналістами: повна деградація влади, правоохоронної системи та її кураторів

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

 Чому ця історія набато ганебніше, ніж здається навіть на перший погляд? Чому вона свідчить про повну деградацію та непрофесіоналізм усієї української правоохоронної системи.  Або скоріше вседозволеність та безкарність її кураторів. 

І чому кадрові рішення мають бути ухвалені не тільки по відношенню до Романа Семенченка, але і щодо прокурорів, а також кураторів цієї самої правоохоронної  системи. 

Бо увесь силовий блок дискредитовано і в очах суспільства, і в очах міжнародних партнерів. 

Далі буде розлогий юридичний аналіз, для якого я спілкувалася з професіоналами (а не деградантами, як любить казати Юрій Ніколов)

Головна проблема в тому, що у фокусі уваги зараз тільки працівники Служби безпеки України. 

Читайте також: Хто стежив за журналістами-розслідувачами з Bihus.Info: щонайменше 30 бовдурів з СБУ й маже всіх вичислили

Лише одиниці задалися питанням ролі  Нацполіції в цій історії. І ніхто не говорить про те, що оперативні працівники СБУ фактично виконували  лише механічну роль.  

Щоб це зрозуміти  в цій історії треба повернутися до головного, про що, здається, забули куратори правоохоронної системи, а саме українського  законодавства, де прописано дослівно наступне:

ОПЕРАТИВНІ ПРАЦІВНИКИ НЕ МАЮТЬ ПРАВА ЗДІЙСНЮВАТИ ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ ЗА ВЛАСНОЮ ІНІЦІАТИВОЮ, А ПРОВОДИТИ НЕГЛАСНІ СЛІДЧІ РОЗШУКОВІ ДІЇ (ВІДЕОСПОСТЕРЕЖЕННЯ) МОЖУТЬ ЛИШЕ У ТЯЖКИХ АБО ОСОБЛИВО ТЯЖКИХ ЗЛОЧИНАХ. 

Читайте також: Їх ЗНАЙШЛИ! Спецоперація СБУ проти журналістів BIHUS Info: обличчя, імена, наслідки

А тепер докладніше про це і де і як наломали дрів правоохоронці

1. Найважливіше. Керуюча та координуюча роль у кримінальних провадженнях належить прокурору: без його участі не погоджуються спостереження за людьми, в тому числі за журналістами.

2. Здійснення оперативно-розшукової діяльності відбувається лише за ухвалою слідчого судді за клопотанням  керівника оперативного підрозділу або його заступника і з погодження прокурора.

3. Залучення працівників центрального апарату СБУ ( а в операціі брали участь саме вони) свідчить про те, що провадження, яке розслідується, має або надважливе значення, або особливу складність; 

4. Злиття» в мережу відео вживань наркотиків командою Бігуса свідчить про те, що провадження по торгівцях наркотиків, або а) було реалізовано, або  б)працівники СБУ вчинили кримінальний злочин із розголошення державної таємниці.

5. Також абсолютно очевидним є те, що прокуратура або ДБР одразу після заяв команди Бігуса мали зареєструвати кримінальне провадження відносно працівників правоохоронних органів: або за незаконне стеження, або за розголошення державної таємниці. Але цього не було зроблено ані 16 січня, ані 31 січня після звільнення керівника відповідного департаменту СБУ.  Яке, до речі, не було прокомуніковане належним чином; 

6. Така бездіяльність може свідчити про те, що прокуратура могла була залучена у процес незаконного стеження за журналістами.  І тому питання про можливу кримінальну відповідальність має лунати і стосовно прокурорів; 

7. Завданнями Служби безпеки України, якщо хто забув, і це також прописано у законодавстві є контррозвідувальна діяльність, а аж ніяк не пошук злочинів, повʼязаних з торгівлею наркотиками !!!! 

8. Департамент захисту національної державності СБУ відповідно до свого положення про роботу (якщо не полінитися його прочитати)  не має завдань щодо супроводження справ, які пов’язані з пошуком і виявленням злочинів у сфері наркоторгівлі. 

9. І найголовніше —  нагляд за додержанням  законів під час проведення контррозвідувальної діяльності  має нести Генеральний прокурор або його уповноважені  заступники

І це лише верхівка айсбергу порушень з боку правоохоронних органів в цій справі. Те, що лежить на поверхні.

Читайте також: Татаровщина і реформа БЕБ

Впевнена, що масштаби катастрофи значно більше, ніж навіть описані мною, бо я, на жаль, не маю повної картинки. 

Тому звітувати перед парламентом мають також генеральний прокурор, керівник ДБР, керівник Національної поліції, а також людина, яка призвела правоохоронну систему до такого колапсу — заступник голову офісу президента Олег Татаров. Ярослав Юрчишин, прийміть це до уваги.

А ми як суспільство маємо зробити все можливе, щоб цю показову справу не зам’яли та не поховали. 

Тиснути, нагадувати, вимагати рішень. У тому числі кадрових.

Це тест для нас на повагу до українського законодавства та держави.

Ми не маємо права його провалити.

Sevgil Hayretdın Qızı Musaieva, головний редактор "Української правди", опубліковано на сторінці автора у facebook


Читайте також: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу трохи дощитиме на півдні України, вдень біля 0°
19:21
ЗСУ знищили російський плацдарм на Осколі
18:24
Потужна реформа: Уряд перейменував Мінреінтеграції на Міністерство національної єдності
18:11
Вʼячеслав Курбанов: Про "зниклих безвісті"
17:04
Корумповану Полтавську обласну МСЕК приєднали до корумпованої обласної лікарні рішенням корумпованої Полтавської обласної ради
16:19
Рада скасувала пільги позбавленим звання Героя України
16:02
Скасування арешту 2,6 млрд грн онлайн-казино, понад 200 закритих справ щодо п’яних водіїв: ВРП позбавила суддю Смик доплат аж на три місяці. Хабарами надолужить!
15:21
«Аль-Маядін»: ССО України воюють на боці повстанців у Сирії
15:02
ДБР затримало багату людину - ексзаступника голови Вищого господарського суду Ємельянова. Це більше схоже на перерозподіл злодійських статків, а не на покарання зла
14:50
Олексій Чернишов став міністром на ідіотській посаді

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]