Заборона московської церкви в Україні: чи знесли незаконно збудовані храми у Києві?
24 серпня Президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону російської церкви в Україні. Минулого року «Слідство.Інфо» відвідало декілька незаконно збудованих храмів московського патріархату у Києві. Тоді журналісти з’ясували, що влада міста ніяк не реагує на ці незаконні забудови.
Чи змінилося щось за рік та вже після заборони діяльності релігійних організацій, пов’язаних з Росією? Про це йдеться у матеріалі видання «Слідства.Інфо».
ЩО КАЖЕ КИЇВСЬКА МІСЬКА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ?
За декілька днів після того, як президент Володимир Зеленський підписав указ про заборону російської церкви, журналісти «Слідства.Інфо» надіслали запит до Київської міської державної адміністрації з переліком незаконно збудованих храмів УПЦ МП у Києві — аби дізнатися, чи збираються з ними щось робити.
Зокрема, серед церков УПЦ МП були і ті, які журналісти «інспектували» минулого року: Храм святого Миколая Чудотворця на Подолі, Храм Всіх Святих Воїнів у парку «Перемога» та Храм Володимирської ікони Божої Матері, що знаходиться неподалік від заводу «Артем».
У відповіді КМДА на журналістський запит йдеться про те, що працівники Департаменту земельних ресурсів КМДА обстежили земельні ділянки на території цих церков.
Читайте також: Влада Києва ігнорує незаконні церкви УПЦ МП – “Слідство.Інфо” (ВІДЕО)
«Складено відповідні акти обстеження, які направлено до Дніпровської, Подільської та Шевченківської окружних прокуратур, а також до Департаменту територіального контролю міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) для вжиття заходів реагування в межах наданих повноважень, зокрема щодо демонтажу незаконно розміщених релігійних споруд», — повідомили «Слідству.Інфо» у відповіді на запит.
У травні 2023-го «Слідство.Інфо» писало, що влада міста ніяк не реагує на ці незаконні забудови. А акти обстеження незаконних забудов КМДА направила аж через рік — 19 та 20 серпня 2024-го. Перевірка релігійних споруд відбувалася у лютому та липні-серпні 2024 року.
НЕЗАКОННО ЗБУДОВАНІ ХРАМИ ПРАЦЮЮТЬ У ЗВИЧНОМУ РЕЖИМІ
Після отримання відповіді від КМДА, журналісти «Слідства.Інфо» вирішили знову поїхати у турне незаконними храмами УПЦ і подивитися, чи змінилося щось рік потому. Насправді — ні. Перелічені незаконно збудовані храми досі стоять на місці й працюють у звичному режимі.
Читайте також: Велика крадійська федерація Росії: що московити за віки вкрали в України для своїх музеїв
Храм Володимирської ікони Божої Матері
Департамент земельних ресурсів повідомив журналістам, що у 2018 році він підготував проєкт рішення, за яким земельна ділянка та будівля Храму Володимирської ікони Божої Матері відводиться у користування релігійній громаді. Втім у січні 2020 року вказаний проєкт рішення відхилили, а релігійну громаду про це повідомили.
Попри це, вже цього року «Слідство.Інфо» біля храму застало жінку, що продає свічки, та декілька парафіян, які не були раді бачити журналістів у святому місці. Тобто, храм досі функціонує. Щодо того, чи планують споруду зносити, — там відповісти не змогли.
Храм Всіх Святих Воїнів
Ще одна незаконно збудована церква московського патріархату, яка знаходиться у парку «Перемога» — Храм Всіх Святих Воїнів. Департамент земельних ресурсів стверджує, що Київрада не ухвалювала жодних рішень про надання дозволу на розробку проєкту та передачі земельної ділянки будь-якій фізичній чи юридичній особі у власність або користування.
Читайте також: Російські загарбники проти української Церкви. Катування священників, знищення храмів
Журналісти приїхали до церкви у неробочий час, тому поспілкуватися з настоятелем храму не вдалося. Жінка, що доглядає за квітами на території церкви УПЦ, підтвердила, що богослужіння досі проводяться.
Читайте також: DW розповіла, як рф переслідує українські церкви в окупації
Храм святого Миколая Чудотворця
Минулого року «Слідство.Інфо» вже розповідало про Храм святого Миколая Чудотворця, який звели на Подолі поруч із розкопками старовинного храму 12 століття.
Згідно з відповіддю Департаменту, релігійна громада УПЦ на честь Святителя Миколая, архієпископа Мирлікійського Чудотворця замовила проєкт землеустрою без надання дозволу Київради, а власне КМДА не приймала жодних рішень про надання у користування земельної ділянки по вулиці Юрківській, 3.
Ця незаконно збудована церква московського патріархату досі працює. У судовому реєстрі можна знайти декілька ухвал та рішень у кримінальній справі №910/2908/22, провадження про яку було відкрито 28 квітня 2022 року.
Згідно із судовою ухвалою, Київська міська рада подала позов до Релігійної громади УПЦ та до Державного реєстратора Комунального підприємства «Реєстраційне бюро» Чуйко Ганни Геннадіївни, щоб скасувати рішення про державну реєстрацію та визнати за КМДА право на об’єкт нерухомого майна — будівлю закладу дошкільної освіти № 600 Подільського району Києва, що розташована за адресою: м. Київ, вул. Юрківська, 3.
Рішенням суду від 18 квітня 2023 року цей позов був задоволений.
Журналістам не вдалося поспілкуватися з настоятелем храму, проте під час одного з візитів до церкви відбулася розмова з чоловіком, який показав посвідку Верховної Ради України, видану на ім’я Саранова Сергія Георгійовича.
Фото з Facebook-сторінки Сергія Саранова
Фото з Facebook-сторінки Сергія Саранова
Фото з Facebook-сторінки Сергія Саранова
На сайті Верховної Ради України Сергій Саранов фігурує як помічник-консультант на громадських засадах народного депутата від «Слуги Народу» Олега Семінського. Раніше журналісти проаналізували декларацію нардепа за 2022 рік.
Читайте також: Пів року без Московського Патріархату: сотні парафій УПЦ послали гундяєвський патріархат-окупант
Семінський задекларував квартиру в Австрії, яку придбав після початку повномасштабного вторгнення, гідроцикл, квадроцикл, трицикл, автомобіль Toyota Camry, мільйон євро в банку Ліхтенштейну та 17 компаній, де він є кінцевим бенефіціаром, деякі з них зареєстровані на Кіпрі, у Центральній Америці та на Британських Віргінських островах.
Під час розмови з журналісткою «Слідства.Інфо» Сергій Саранов стверджував, що тут не буде російського патріархату. Натомість, за його словами, йдуть перемовини про перехід релігійної громади до Єрусалимського патріархату.
Щодо незаконності побудови храму чоловік сказав, що «це все старі документи, зараз йде апеляція і призначено експертизу» і надіслав в одному з месенджерів текст апеляції, який згодом журналісти знайшли у Єдиному реєстрі судових рішень.
Дійсно, у березні 2024 року на клопотання релігійної громади УПЦ було призначено будівельно-технічну експертизу, яку мав виконати Київський науково-дослідний інститут судових експертиз. У травні цього року було погоджено строки проведення експертизи і встановлено термін, більший за 90 днів. Згідно з цією ухвалою, провадження зупинили до одержання висновку судової експертизи.
Сергій Саранов не пояснив журналістам, яке відношення він має до храму і чому так активно адвокатує його діяльність. Втім, на сторінці чоловіка у Facebook «Слідство.Інфо» знайшло декілька його фото у церковному вбранні, очевидно, на богослужіннях у Храмі святого Миколая Чудотворця.
—
Яна Корнійчук, опубліковано у виданні «Слідство.Інфо»
В тему:
- Гундяєв снарядами вибиває своє мп з України
- Росія проти українців здійснює геноцид. Докази й аргументи
- «Православный коммунизм» в фашисткой России: кто стоит за спиной Путина
- Як російські попи разом із силовиками насильно депортують українців до росії що має ознаки геноциду
- Митрополит Олександр Драбинко: "Доки не позбудемося москальщини, не буде нічого людського"
- Чи існує змова між ОП та Новинським про захист московської церкви в Україні?
- Священики ПЦУ у заручниках окупантів
- Як бреше російська православна церква
- Злочинці в рясах з Московського патріархату: чи вб'є це УПЦ (МП)?
- Церковь врага: как УПЦ МП влияет на украинцев
- Що не так з росією?
- Несостоявшееся государство путина
- Кривавий московський звір: «Сам Сатана живе в моїй сраці»
- Спроби «відбілити звичайного росіянина» буде мати наслідком лише наступні війни
- Археология войны. Что останется после вторжения России в Украину?
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:09
- Рада дозволила добровільне повернення на службу тим, хто вперше пішов в СЗЧ
- 11:02
- росія вперше вдарила по Україні МБР "Рубеж"
- 10:01
- Сьогодні - Введення в храм Пресвятої Богородиці
- 09:00
- Україна відзначає День Гідності та Свободи
- 08:07
- Окупанти просунулись в Кураховому та ще на кількох напрямках
- 20:00
- У четвер в Україні сніжитиме та дощитиме
- 19:12
- Бутусов: "Зеленський не займається війною"
- 18:42
- Продажна, тотально корумпована влада: власник Telegram-каналу "Джокер" знявся з військового обліку, будучи за кордоном. Виродок шопиться у Парижі (ФОТО)
- 18:31
- Військові Данії затримали судно КНР з російським капітаном з підозрою в обриві інтернет-кабелів у Балтійському морі
- 18:20
- Марія Барабаш: Справжній план внутрішньої перемоги України
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.