Останній крок до світової війни: гітлерівська анексія Клайпеди (Мемеля)

|
Версия для печатиВерсия для печати

 22–23 березня 1939 року нацистська Німеччина анексувала Клайпедський край – автономну частину Литви зі значним відсотком німецького населення. Це було останнє безкровне загарбання Гітлера перед початком Другої світової війни. І воно промайнуло майже непомітно на тлі таких подій, як анексія Чехії, проголошення незалежності Словаччини, війна між Угорщиною та Карпатською Україною, угорсько-словацька війна, а також остаточна перемога франкістів у громадянській війні в Іспанії. Західні демократії, що прагнули «умиротворити агресора», кинули напризволяще і Австрію, і Чехословаччину, і Литву.

Як Мемель став Клайпедою, а потім знову на певний час Мемелем; через що Ріббентроп висунув ультиматум Литві; чи справді Клайпеда є подарунком литовцям від Сталіна – розповідаємо у відео.

Відео: “Історія Без Міфів


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]