“Воюємо зброєю з музею”: 67-ма бригада ЗСУ “ДУК” у боях за Іванівське і Часів Яр

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Березень 2024. Донецька область, Бахмутський напрямок. Російські війська не припиняють спроб захопити місто Часів Яр. Для ворога воно має стратегічне значення – це, по суті, ворота до агломерації Костянтинівка-Дружківка- Краматорськ.

Ворожі штурми в околицях Часового Яру щоденні. Росіяни буквально стирають місто із землі снарядами та бомбами.

Одну з ділянок оборони тримає 67-ма окрема механізована бригада ЗСУ “Добровольчий український корпус”. Стримувати ворога нашим воїнам украй складно, адже він зараз переважає в небі як в авіації, так і в дронах, яких нашим військовим катастрофічно не вистачає.

…”Відьмак” вносить останні корективи і збирається на виїзд. Він командує розрахунком зенітної гармати С-60 і має бойове завдання – прикрити піхоту в районі села Іванівське.

Дорога до вогневої позиції хоч і недалека, але вкрай небезпечна. Російські безпілотники відстежують будь-яке пересування нашої техніки і майже миттєво корегують по ній свій вогонь артилерії або ударні дрони.

Зупиняти рашистів доводиться усім, що є. Радянська зенітна гармата С-60 і снаряди до неї – це допомога від польських партнерів. В Україні такої зброї залишилось зовсім небагато. Воюють нею наші хлопці тому, що в арсеналі бракує більш сучасного озброєння.
Гарматі понад 60 років, і через поважний вік вона час від часу підклинює. А запчастини, каже “Відьмак”, іноді доводиться шукати по музеях.

Лінія фронту вже проходить менш ніж за два кілометри від міста Часів Яр. На стрімі відеотрансляції із нашого дрона ми бачимо, як російські штурмовики намагаються закріпитись у руїнах сусіднього села Іванівське, що лежить між Бахмутом і Часовим Яром. Основні бої на напрямку точаться саме тут, адже через село Іванівське проходить пряма траса на Часів Яр. Військовослужбовець із позивним “Історик” каже, ворог не шкодує для досягнення мети ні людей, ні техніки.

Гармати на цій ділянці фронту не змовкають. Артилерія – і надалі досі основна рушійна сила цієї війни. А артилерист із позивним “День” розповідає, що йому трапляється заряджати снаряди 1945-го чи навіть 1939 року: “Вистрелив – узяв гільзу – і в музей…”

Про все це – у великому відео репортажі видання “Новинарня” з Бахмутського напрямку:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]