Падіння ВВП України на 45% прогнозує світовий банк

|
Версия для печатиВерсия для печати

Валовий внутрішній продукт України за підсумками 2022 року може впасти на 45,1%, порівняно з попереднім роком.

Про це йдеться у прогнозі Світового банку.

Зазначається, що прогноз складено "за умов суттєвої невизначеності".

Точніший ступінь економічного спаду залежатиме від тривалості та інтенсивності війни, що проводиться росією.

Аналітики очікують на повільне відновлення української економіки. За їхньою оцінкою, у 2023 році ВВП країни зросте на 2,1%, у 2024 році – на 5,8%.

Інфляція у 2022 році становитиме 15%, роком пізніше – 19%, у 2024 році – 8,4%, випливає з прогнозу.

Війна та викликане нею переміщення осіб здатні суттєво позначитися на показниках бідності в Україні, наголошують експерти. Частка населення країни, що живе за межею бідності (для країн із порівнянними доходами цей поріг становить 5,5 долара на день), загрожує різко зрости – з 1,8% до 19,8%.

Водночас, ВВП Росії за підсумками року може скоротитися на 11,2%, вважають аналітики. Причиною тому вони називають суттєві наслідки введених проти рф санкцій, зокрема скорочення внутрішнього попиту.

За оцінкою Світового банку, річна інфляція в росії зросте з 9% у 2021 році до 22% у 2022 році і залишиться значно вищою за цільовий показник центрального банку.

На падіння ВВП поточного року аналітики очікують і в білорусі – на 6,5%. На думку експертів Світового банку, 2023 року білоруська економіка зросте на 1,5%, роком пізніше – на 1,6%.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]