Польща ухвалила законопроєкт про допомогу українським біженцям

|
Версия для печатиВерсия для печати

Українські біженці зможуть отримати в Польщі ідентифікаційний номер PESEL і матимуть можливість користуватися пропозиціями польської системи охорони здоров’я, освітньої системи.

Українці, котрі втекли до Польщі від війни, можуть також легально працевлаштуватися в Польщі, а допомога, яку їм надають польські громадяни, буде вільна від податку. Це – тільки деякі пропозиції законопроєкту про допомогу біженцям з України, який ухвалив польський уряд, передає Польське радіо.

У понеділок, 7 березня, Рада міністрів ухвалила проект закону про допомогу громадянам України у зв'язку з вторгненням Росії в цю країну, проєкт закону був представлений міністром внутрішніх справ та адміністрації Маріушем Камінським.

Проєкт спецзакону регулює питання, пов’язані з легалізацією перебування громадян України у Польщі. Відповідно до пропозицій законопроєкту, перебування українців, котрі приїхали до Польщі після російського воторгнення в Україну і декларували намір залишитися у Польщі, буде легальним упродовж 18 місяців, починаючи від 24 лютого.

Документ теж регулює питання продовження легалізації перебування у Польщі тим українцям, котрі вже були у Польщі перед початком широкомасштабної агресії Росії проти України.

Громадяни України також зможуть отримати ідентифікаційний номер PESEL. Українці, чиє перебування у Польщі буде легалізовано, зможуть отримати доступ до державної системи охорони здоров’я, ринку праці, а також освітньої системи. Громадяни України матимуть змогу користуватися в Польщі деякими видами соціальної допомоги.

Як передбачає законопроєкт, українські учні та студенти матимуть можливість продовжувати навчання у польських школах та університетах. Українські вчителі будуть мати можливість праці у польських освітніх установах, однак вимогою є достатнє знання польської мови.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:08
Влада дає рпц в Україні місяць часу на звільнення Нижньої лаври, далі застосують силу, - Карандєєв
17:13
До суду передали справу генерала Володимира Тоцького, ексзаступника голови СБУ часів Януковича
16:59
Генштаб ЗСУ скоротять на 60%
14:18
Першого заступника директора НАБУ відсторонили через розслідування можливого витоку інформації
12:06
Об "небесну сотню" витерли ноги: суд закрив провадження щодо 4 начальників "Беркуту" та ексчиновника МВС через закінчення строків давності. Це диверсія
11:50
Dragon Capital заявив про тиск на бізнес з боку БЕБ (тобто, ОП)
10:00
Китай і Бразилія опублікували спільне комюніке: підтримують "мирну конференцію" щодо України лише за участю рф
09:01
Глава Нацполу Іван Вигівський живе у будинку подруги, а сестра торгує пальним із фігурантами справ поліції. Він без проблем пройшовт"спецперевірку" СБУ (ВІДЕО)
08:10
Перша група пілотів з України закінчила навчання в США на F-16
08:04
Ворог втратив майже півмільона особового складу

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]