Російська війна змушує Київ якнайшвидше в історії перевести озброєння на стандарти НАТО
![Версия для печати Версия для печати](/sites/all/modules/print/icons/print_icon.gif)
![](https://argumentua.com/sites/default/files/Stells%20f-35.jpg?1650366775)
Російська війна змушує Київ провести найшвидший в історії прехід на зброю стандартів НАТО, що робить його членство в альянсі неминучим.
Саме перед таким завданням постала Україна. І ніхто нічого подібного до цього не робив, - пише ZN.ua, з посиланням на Forbes.
Логістичний виклик величезний. Західні боєприпаси чи інші військові розхідні матеріали несуміжні з важким озброєнням, виробленим в Росії, озброєння якої до недавнього часу було основним в українській армії. Тож коли почнеться перехід на західні ракети, гранати, артилерійські і танкові снаряди, а також зброю середнього калібру, українські солдати не зможуть просто вхопити ящик із західними боєприпасами з вантажівки і використати їх для стрільби зі своїх старих гармат.
Але ситуація насправді ще складніша. Так як технологічні відмінності значні. Західні танки їздять на зовсім іншому паливі. Цикли їхнього обслуговування теж інші. Навіть інструменти в гаражах для їхнього ремонтру потрібні інші. Тому таке переозброєння навіть у мирні часи важко провести.
Зараз армія України дає собі раду зі «старими» російськими боєприпасами й платформами. Щоб опір не припинявся, країни, які колись входили до Варшавського договору, передають ЗСУ старі запаси радянських боєприпасів, зброї й іншого все ще справного обладнання. Все, що можна використати з тими видами озброєння, які є в України, дістають із запилених складів й відправляють на фронт. Але цей антикваріат часто зберігають в сумнівних умовах. І його запаси вичерпні.
В Україні боєприпаси й інші витратні військові матеріали закінчуються. А здатність Заходу підтримувати обладнання російського походження дуже обмежена.
В України немає іншого вибору, окрім як почати перехід на західну зброю. Тож Україна повинна навчитися користуватися західними оборонними системами просто в розпал відчайдушної битви.
Новим країнам-учасницям довелося замінити або оновити майже дев’яносто різних систем озброєння. Армія України ефективно користується ракетами Stinger і Javelin. Однак, через цей успіх суспільство може не усвідомлювати, перед яким великим викликом постануть ЗСУ в найближчому майбутньому.
Видання зауважує, що всі ці ракети - одноразові. Тож знадобилося провести не складні тренування. А інфраструктура для обслуговування й підтримки у випадку таких озброєнь особливо не потрібна. Тому ЗСУ змогли так швидко вдарити ракетами Stinger і Javelin по російській армії, у якої не було часу на зміну тактики. Варто визнати, що Україна змогла на диво швидко перейти на ці види західного озброєння. Однак, далі буде важче, передбачає видання.
Нове важке озброєння, яке отримує Київ, значно ефективніше, якщо його ввести в бій масово і з серйозною підтримкою, щоб повністю розкрити потенціал. З огляду на публічне повідомлення про те, що перша батарея 155-міліметрових гармат НАТО прибуває в Україну, інші західні арсенали повинні вже зайнятися розконсервуванням своїх старих артилерійських систем і тихо готувати якомога більшу кількість гаубиць для ЗСУ у найближчі місяці. росія повинна зіштовхнутися з абсолютно новою українською артилерією з новими можливостями й нищівними тактиками.
Окрім гаубиць Заходу потрібно подумати, які ще високотехнологічні інструменти знадобляться Україні. І тоді почати готувати ґрунт для їхнього впровадження вже зараз. Щось подібне вже повільно відбувається. 200 одиниць БТР M113 входять в поточний пакет допомоги. І це перший крок України до переходу на танки НАТО й іншу бронетехніку.
Якщо відкласти в бік всі тяжкі обставити, то нинішні події виглядають досить іронічно. Поки росія веде війну, щоб не дозволити Україні вступити в НАТО, українська армія готується здійснити найшвидший перехід на арсенал стандартів НАТО в сучасній історії. Через війну Україна стає фактичною країною НАТО, подобається це владіміру путіну чи ні. Продовжуючи цю війну, Кремль робить вступ України в НАТО неминучим.
Раніше президент України Володимир Зеленський під час свого виступу на саміті НАТО заявив, що Україні потрібна військова допомога без обмежень, оскільки українська армія вже місяць протистоїть російським окупантам у нерівних умовах.
У свою чергу, Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг пообіцяв, що альянс надаватиме Україні зброю "стільки, скільки буде потрібно".
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 21:01
- Уряд визначив, як добровольці віком 18-24 років отримуватимуть 1 млн грн
- 20:00
- У середу в Україні морозно, тепло лише на Закарпатті
- 19:15
- Очевидний агент ФСБ Фіцо заявив про можливу зупинку поставок газу в Україну - синхронно з ракетною атакою РФ газовидобутку в Україні
- 19:11
- Станом на 2024 рік Україна мала 32 мільйони жителів
- 18:07
- Бутусов: Правда та брехня у звіті Головнокомандувача ЗСУ
- 17:26
- Заступник Сійярто приїхав до Києва вимагати пояснень через нібито "наклепницьку кампанію" проти Угорщини, яку де-факто через Орбана контролює ФСБ РФ
- 17:06
- Генерал Марченко розповів про паскудство влади та окремо - ДБР у "справі генералів": Ми повертаємося до режиму, з яким воюємо
- 16:46
- Після правдивого інтерв'ю генерала Наєва брехлива влада вирішила відправити його на Донбас на посаду полковника
- 16:00
- Раніше засуджений кримінальник із "топ-10 контрабандистів" Зеленського вдруге уник тюрми завдяки угоді з прокурором
- 15:44
- "Справа генералів" виглядає як "справа Сирського" або "справа Зеленського": екскомандирів ОТУ "Харків" та ОСУВ "Хортиця" Грицькова і Грузевича ще навіть не допитували
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.